Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

 Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Kabaret MASAKRA
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |3 Mar 2009|, o 17:14   Kabaret MASAKRA

Wszystko o kabarecie z naszego miasta - MASAKRA.


Powstanie reportaż o Masakrze
Działający przy Centrum Kultury kabaret „Masakra” robi furorę. Po ciepłym przyjęciu na krakowskim Przeglądzie Kabaretów „Paka” chłopakami zainteresowały się regionalne media.
- Takie talenty, należy promować – przyznaje redaktor Magdalena Mizeracka z „Dziennika Wschodniego”. O swojej przygodzie z kabaretem, tworzeniu skeczy, powodzeniu u dziewczyn, sukcesach i planach na przyszłość członkowie „Masakry” i ich instruktor Sławomir Stefanek opowiadali z dowcipem, 2 marca w Centrum Kultury.

Obok wywiadu rzeki, była też profesjonalna sesja zdjęciowa, którą wykonał fotoreporter „Dziennika Wschodniego” Maciek Kaczanowski. To niecodzienne spotkanie udało się nam podpatrzeć… W najbliższy piątek w „Magazynie” - dodatku do „Dziennika Wschodniego” - ukaże się reportaż poświęcony młodym i jakże uzdolnionym kabareciarzom z Poniatowej. Zachęcamy do kupienia gazety i czytania!Żródło: ckpit.pl
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
Ostatnio zmieniony przez Marceli Szpak |31 Maj 2009|, o 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tidude 
Prezes
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 614
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |3 Mar 2009|, o 18:32   

Czyli już wiecie na co macie wydać kasę :D ? Na gazetę ;p
Ciekawe kto pierwszy umieści tutaj chociaż fragment tekstu z gazety :D
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |3 Mar 2009|, o 18:36   

Tidude napisał/a:
Ciekawe kto pierwszy umieści tutaj chociaż fragment tekstu z gazety :D

Kto to pierwszy uczyni ma "Pomógł" :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |9 Mar 2009|, o 16:29   

WYWIAD Z KABARETEM MASAKRA

Magdalena Mizeracka

Trzech licealistów i jeden gimnazjalista - to skład kabaretu Masakra, który rok temu zadebiutował w Poniatowej. Zaczęło się od przyjaźni, potem miał być jeden występ na szkolnej akademii, a wyszedł z tego pomysł na życie.


Kabaret Masakra (Fot. Maciej Kaczanowski)

A nazwę wymyślili na lekcji fizyki.

"Dawno, dawno temu w październiku roku 2007 czterech przystojnych, inteligentnych, wesołych, miłych i przede wszystkim skromnych mężczyzn wpadło na pomysł, by założyć kabaret. Pomysł był to spontaniczny, lecz bardzo szybko zrealizowany” - czytamy na stronie internetowej poniatowskiego kabaretu Masakra.

Kabaret tworzą: Kamil Szydłowski, Bartek Malec, Błażej Machaj, uczniowie klasy II w Liceum Ogólnokształcącym w Poniatowej oraz Daniel Błaszczyński, uczeń klasy III z poniatowskiego gimnazjum. Ten ostatni dołączył do nich później, po odejściu z pierwszego składu Darka, kolegi z liceum.


od lewej: Daniel Błaszczyński, Błażej Machaj, Kamil Szydłowski i Bartek Malec (Fot. Maciej Kaczanowski)Na początku staliśmy

Przygoda z kabaretem zaczęła się, bo trzeba było przygotować program artystyczny na Dzień Nauczyciela. - Zgłosiliśmy się we czterech, wtedy był jeszcze Darek zamiast Daniela. I przygotowaliśmy skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. "Egzamin”. Zostaliśmy w szkole dobrze przyjęci, były oklaski. I tak rozmawialiśmy między sobą, że może by coś więcej zrobić w tym kierunku - mówi Kamil Szydłowski.

- Zgłosiliśmy się do pana Sławka Stefanka i zapytaliśmy, czy jest możliwość, by w Centrum Kultury zorganizować kabaret. Zgodził się, został naszym instruktorem i zaczęły się regularne próby. Pierwsze były takie, że staliśmy, patrzyliśmy na siebie i nie wiedzieliśmy, za co się wziąć - dodaje Bartek Malec.

To nasz menedżer

Na 8 marca rok temu mieli zaplanowany pierwszy występ na scenie w Centrum Kultury. - Nagle się obudziliśmy, że musimy coś przygotować. Zrobiliśmy dwa skecze znanych kabaretów i dwa własne. Jeden był o pakerach z siłowni, drugi o małżeństwie - wspomina Błażej Machaj.

- Oczywiście, główny bohater miał na imię Sławek - przerywa z uśmiechem Sławomir Stefanek, instruktor teatralny i zastępca dyrektora Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.

- To przypadek - śmieją się członkowie kabaretu.

- Dla mnie ci chłopcy to są następcy kabaretu Parodia Maxima, który działał w Poniatowej na przełomie lat 70. i 80. Potem długo, długo nic się nie działo, a teraz mamy Masakrę - mówi dyrektor. - A mnie przypadła rola ich instruktora.

- I menedżera - dopowiadają chłopcy.

Masakra na fizyce

Nazwa przyszła im do głowy na lekcji fizyki. - Spisywaliśmy różne propozycje, lepsze i gorsze, ale stanęło na Masakrze. Chyba jest chwytliwa - puszcza oko Błażej.
Pomysły na skecze biorą z życia. - Jak widzimy jakąś śmieszną sytuację, to ją od razu zapisujemy, a potem pomysł rozwijamy wspólnie na próbie. Najczęściej nawet 5 minut przed występem coś jeszcze zmieniamy, dodajemy, by było bardziej aktualne. Idziemy na żywioł, improwizujemy - opowiada Kamil.

- Nasze skecze nigdy nie wyglądają tak, jak były przygotowane na próbach - dodaje Daniel Błaszczyński. W rocznicę pierwszego występu 8 marca, znowu będzie można ich zobaczyć w Centrum Kultury. Zaprezentują swój program na gali Poniatowianki Roku.

Emerytka z Warszawy

Ich najnowszy program pt. "Pierwszy Lepszy” to przekrój przez życie człowieka. Od beztroskiego dzieciństwa po dojrzewanie, małżeństwo i starość. - Skecz zaczyna się od opiekunki do dziecka, którą zostaje jedna osoba z publiczności i nigdy nie wiadomo, jak zareaguje, co powie. Jedna chciała nam nawet uciec - śmieje się Kamil.

- Świetna była emerytka z Warszawy. Bardzo się ucieszyła, żartowała, wyraźnie wczuła się w rolę opiekunki - dopowiada Bartek. Członkowie kabaretu ogromną wagę przykładają do oprawy muzycznej w czasie występu. Może dlatego, że Kamil cały czas występuje w poniatowskim chórze "Szczygiełki”, a Błażej kiedyś był jego członkiem.

"Nie” dla polityki

Mają też w repertuarze skecze o starości. - Ale jest to wesoła starość. Dziadkowie pod blokiem siedzą na ławce i przechodzi młoda kobieta w mini, czyli Błażej. Pojawia się też w ich życiu alkohol - śmieje się Bartek.

- O polityce nie robimy skeczy. Nie dotykamy tego tematu, bo nas nie bawi - podkreśla Kamil.

- A raczej przeraża - dodaje Błażej. Ich zdaniem, ludzie mają dość polityki na co dzień, w telewizji, na ulicy. - Nie chcemy ich męczyć dodatkowo, a poza tym dla nas to jest nuda. Nie interesujemy się tym, nie śledzimy na bieżąco sytuacji - kręci głową Daniel.

Masakra ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy. We wrześniu 2008 roku wystąpili na VIII Mazowieckim Przeglądzie Kabaretów "Kab-Ura”. - Już sam udział w przeglądzie był wyróżnieniem, bo organizatorzy dostrzegli chłopaków w Internecie i ich zaprosili - mówi Stefanek. W przeglądzie brał udział m.in. kabaret Elita.

- Usłyszeliśmy, że jesteśmy takim świeżym kabaretem, który kiedyś wypłynie. To cieszy - mówi Kamil.

Później była nagroda za różnorodność tematyczną i oprawę muzyczną na IX Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych "Kąkolewisko” w Kąkolewicy koło Radzynia Podlaskiego. - Dostaliśmy też poduszki od sponsora i to była nasza pierwsza nagroda rzeczowa - śmieją się. Wystąpili też w styczniu na przeglądzie kabaretów w Poniatowej. A potem był wyjazd na eliminacje do Paki.

Do Paki

Marzeniem każdego kabaretu jest występ na Przeglądzie Kabaretów Paka. Ale najpierw trzeba przejść fazę eliminacji oraz półfinały. Masakra w pocie czoła szlifowała skecze. W ubiegły piątek mogli sprawdzić swoje siły w Krakowie wśród 68 zespołów z całej Polski.

- Na Pakę pojechaliśmy z programem "Pierwszy lepszy”. Wrażenia super, ale nerwy też były. Przed nami jury zdjęło po 15 minutach dwa kabarety ze sceny, bo ma do tego prawo. Publiczność ich wygwizdała, było niezbyt przyjemnie. I w takich warunkach do tej znudzonej publiczności mieliśmy wyjść - emocjonuje się Bartek.
Była godzina 23. - Najbardziej się baliśmy, że nas zdejmą. Ale przyjęli nas wspaniale, udało się ich rozruszać. Po 3-4 minutach były brawa - śmieje się Kamil.

Bez taryfy ulgowej

W tygodniu kabaret ma 2 próby, ale cały tydzień spisują różne pomysły, które ze sobą konsultują. - Ciężko jest pogodzić naukę z próbami i innymi zajęciami pozalekcyjnymi, np. z chórem czy treningami sportowymi - mówi Blażej.

- W szkole nie mamy taryfy ulgowej. Ale nasi nauczyciele trzymają kciuki za nas, pytają, jak poszło. Zdarza się, że podpowiadają pomysły - mówi Kamil.

Członkowie Maskary zaprzeczają, by podrywali dziewczyny na "kabaret”. - Nie wykorzystujemy tego w celach prywatnych, nie mieszamy jednego z drugim - śmieje się Bartek.

Myśleli o jakiejś kobiecie, którą można by zaprosić do składu kabaretu. - Ale ja tu robię za kobietę - śmieje się Błażej. - I to chyba bardziej śmieszy ludzi, gdy kobietę gra mężczyzna.

Na poważnie

Przed Bartkiem, Kamilem i Błażejem matura i wybór studiów. Przed Danielem: testy gimnazjalne i wybór liceum.

- Boimy się trochę, że na studia możemy się rozjechać i tyle będzie z kabaretu - mówi Kamil. - Chyba że wszyscy wylądujemy w Lublinie.

Źródło: Dziennik WschodniNo to kto mi da moje pierwsze w historii "Pomógł" ?? hehe...
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Tidude 
Prezes
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 614
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |9 Mar 2009|, o 17:19   

hehe no ktoś Ci kiedyś da :D
Fajny artykuł. hmm mam pomysł :)
 
 
     
Tidude 
Prezes
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 614
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |9 Mar 2009|, o 17:26   

Dla tych co zapomnieli o Dniu Kobiet, jak i dla tych co nie obchodzą tego święta, bądź chcą obchodzić codziennie... wtorkowy wieczór będzie niemałą okazję do niejednego uśmiechu na twarzy. O dobry humor zadba „Kabaret Masakra”. Tego też dnia przed lubelską publicznością młodzi artyści zaprezentują m.in. premierowy skecz o nazwie ”Herbatka”, który to dotyczyć będzie błahych i częstych kłótni między małżonkami. Jak artyści zaznaczają, kto po powrocie do domu odważy się na łyk herbaty to temu należą się słowa uznania.

Więcej o kabarecie :
Czterech przystojnych, młodych, inteligentnych, wesołych, miłych i przede wszystkim skromnych mężczyzn: Kamil Szydłowski, Daniel Błaszczyński, Bartłomiej Malec, Błażej Machaj, dokładnie rok temu- 8 marca zaprezentowali się po raz pierwszy na scenie Ośrodka Kultury w Poniatowej z repertuarem na Dzień Kobiet. Kabaret przez ten czas nie próżnował- wystąpił na wielu imprezach niemal w całej Polsce. Premierowy program pt. „Program Pierwszy Lepszy” został doceniony na wielu przeglądach, konkursach. Wśród nich na Mazowieckim Przeglądzie kabaretów KAB-URA 2008 w Warszawie, Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych „Kąkolewisko 2008”. Z tym samym programem kabaret zakwalifikował się również do eliminacji regionalnych PaKI 2009. 27 lutego został on zaprezentowany w słynnej sali krakowskiej sali Rotundy.

Skecz: http://www.youtube.com/wa...feature=channel

UWAGA! Studenci specjalności Animator i Menedżer Kultury znów w akcji. Tym razem chcą ożywić uśpiony klub studencki. Występ kabaretu „Masakra” będzie to pierwsza z cyklu imprez. A mianowicie przez najbliższych kilka miesięcy w każdy wtorkowy wieczór w Klubie odbywać się będą imprezy kulturalne: wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, koncerty, spektakle kabaretowe. Często mając na celu promocję młodych wykonawców. Organizatorzy serdecznie zapraszają nie tylko młodzież akademicką, ale wszystkich, którzy chcą w interesujący sposób spędzić swój wolny czas.

10 marca 2009, (wtorek), godz. 18:30
Studencki Klub Kultury „Piwnica”,
Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS, ul. Narutowicza 12, Lublin
wstęp wolny
 
 
     
stinger237
ZaglądaczSpoglądaczWiek: 27
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |12 Paź 2009|, o 23:02   

14 października 2009 roku odbędzie się III Jednodniowy Autorski Przegląd Kabaretów Ogólnopolskich JAPKO w Lublinie. Do finału zakwalifikowały się 4 kabarety:
Kabaret C'est la vie
Kabaret IDEA
Kabaret Masakra
Kabaret Z Konopi

Imprezę poprowadzi Kabaret Stonka Ziemniaczana Pasiasty Dywersant, zaś gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Świerszczychrząszcz, zwycięzca PaKI w 2008 roku.

Miejsce: Nowa Aula KUL
Bilety do nabycia w Sklepiku przy Nowej Auli w cenie 8 zł

Zapraszamy! :)
 
     
Mickiewicz
ForumowyWyjadacz
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 211
Wysłany: |25 Paź 2009|, o 10:32   

Mialem bilet za free bo na KULu rozdawali ale nie poszedlem :P
_________________


"Wolimy wydawać niż zbierać"
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |14 Lis 2009|, o 10:15   

5 grudnia w Klubowej będzie istna MASAKRA

5 grudnia 2009r. w kawiarni Klubowa w Poniatowej odbędzie się jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna impreza. Tego bowiem też dnia odbędzie się premiera najnowszego autorskiego programu Kabaretu Masakra pt. "Skeczmisja".
Nieprzyzwoicie potężna dawka absurdu i czarnego humoru. Będzie sporo herbaty, szerszeni i chomików. Trudno jednoznacznie sklasyfikować to, co będzie się działo na scenie. W dużej mierze występ będzie zależał od samych widzów - mówią członkowie Kabaretu Masakra.
Nowy materiał znacznie odbiega od poprzedniego (pierwszy program nosił tytuł "Program Pierwszy Lepszy";) Trochę poeksperymentujemy - dodają.
Jeżeli ktokolwiek czuje obowiązek i naturalną potrzebę ruszenia swojego szanownego dorobku artystycznego poza progi własnego domostwa i wyrwać się z szatańskiego układu LODÓWKA - TELEWIZOR - KANAPA - LODÓWKA, zapraszamy. Tym, którzy owego obowiązku nie czują, życzymy smacznego.

Swój program zaprezentuje również jeden z najbardziej obiecujących kabaretów młodego pokolenia, śląski Kabaret N.O.C. (http://kabaretnoc.prv.pl/)

Bilety można kupić w sekretariacie Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.
Cena biletu: 10zł (ewentualnie 2,50 euro lub 650 forintów węgierskich).
Start: godz. 19:00


_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
Ostatnio zmieniony przez Marceli Szpak |15 Lis 2009|, o 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
bleble
ZaglądaczSpoglądaczDołączył: 20 Lut 2009
Posty: 8
Wysłany: |14 Lis 2009|, o 11:48   

10 zł to już przesada xD
wolę sobie na 3 browary pojsc ;]
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |14 Lis 2009|, o 14:08   

Jeśli dla Ciebie 3 browary to szeroko pojęta "kultura i sztuka" to nie widze problemu abyś tak twierdził :]
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
stinger237
ZaglądaczSpoglądaczWiek: 27
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |22 Lis 2010|, o 21:16   Masakra w Radomiu

Kabaret Masakra powraca!
Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że zostaliśmy zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretowego "Figa z makiem" w Radomiu. Gwiazdą przeglądu będzie Kabaret Skeczów Męczących.

Trzymajcie za nas kciuki już w sobotę (możecie trzymać też w niedzielę i w ogóle kiedy tylko chcecie) ! :)
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |23 Lis 2010|, o 07:41   

Gratulacje !!!
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Start Mieszkańcy Praca Ogłoszenia Rozrywka Katalog Firm Galeria Redakcja

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
e-Poniatowa.pl - Serwis Informacyjny Mieszkańców Poniatowej
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13