Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

 Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Schetynówka w Poniatowej
Autor Wiadomość
Tidude 
Prezes
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 614
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |26 Gru 2008|, o 20:09   W Kolonii Poniatowa będzie "schetynówka"

W Kolonii Poniatowa będzie "schetynówka”


W przyszłym roku w Kolonii Poniatowa III zostanie wybudowany 2,5-kilometrowy odcinek drogi. Gmina Poniatowa dostała na tę inwestycję dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Prace mają ruszyć już na wiosnę, a zakończą się w listopadzie 2009 roku. Dotychczasową drogę żużlową, która łączy dwie drogi powiatowe, zastąpi asfaltowa.

Po jednej stronie będzie chodnik o szerokości 2 metrów, a z drugiej utwardzone tłuczniem pobocze. Ponadto droga będzie oświetlona i oznakowana. W ramach realizacji inwestycji wykonane zostaną również przepusty i rowy odpływowe oraz zjazdy i wjazdy.

Wniosek złożony przez poniatowskich urzędników uplasował się na dziewiątej pozycji listy rankingowej, zdobywając 22,4 punktu. Gmina na przebudowę drogi gminnej w Kolonii Poniatowa III dostanie blisko milion trzysta tysięcy złotych z budżetu państwa. Dołoży do inwestycji ponad półtora miliona złotych.
(mm)

źródło: dziennikwschodni.pl
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |18 Lut 2009|, o 17:29   

Poniatowa >> Są pieniądze na schetynówkę

Pierwsza umowa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 zostanie dzisiaj podpisana w województwie lubelskim. Popularne schetynówki zostały zainicjowane przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. W Urzędzie Miasta w Poniatowej zostanie sfinalizowana umowa dotycząca budowy drogi gminnej w miejscowości Kolonia Poniatowa III.

To 2,5-kilometrowy odcinek, który jak mówią sami poniatowscy samorządowcy - jest poza wszelkimi standardami. Droga jest w fatalnym stanie - szczególnie zimą oraz na wiosnę. Całość inwestycji ma kosztować prawie ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych. 45% tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa. 100 tysięcy złotych na ten cel przeznaczył także starosta powiatowy w Opolu Lubelskim. Budowa rozpocznie się już za kilka tygodni a zakończenie jest planowane w listopadzie tego roku. Początek uroczystości w poniatowskim Urzędzie Miasta o godzinie 13.00.

SkoMar

Źródło: radio.lublin.pl
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |18 Lut 2009|, o 20:53   

Rusza budowa drogi w Poniatowej Kolonii IIIDnia 18 lutego 2009 r. w Urzędzie Miejskim w Poniatowej nastąpiło uroczyste podpisanie umowy dotyczącej budowy drogi gminnej w miejscowości Kolonia Poniatowa III.

Jest to pierwsza umowa w województwie lubelskim podpisana w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”, zainicjowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stronami umowy byli: Gmina Poniatowa reprezentowana przez Burmistrza Miasta - Lillę Stefanek oraz Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROMOS” sp.z o.o. 08-410 Wola Rębkowska, które reprezentował prezes Waldemar Sitek. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Pani Henryki Strojnowskiej wicewojewody lubelskiego.

Całkowita wartość projektu wynosi 2,5 mln. Projekt jest dofinansowany w 45% z budżetu państwa, pozostałe 55% stanowi budżet gminy Poniatowa przy 100 000 zł wsparciu Powiatu Opolskiego.

Rzeczowy zakres inwestycji obejmuję budowę drogi gminnej nr 108057 L na odcinku 2,571 km, a w szczególności:

- wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości 5m,

-wykonanie chodnika o szerokości 2m po prawej stronie jezdni,

- utwardzenie pobocza po lewej stronie jezdni,

- wykonanie 68 zjazdów na posesje i dwóch skrzyżowań z drogami gruntowymi,

- wykonanie przepustów i rowów odwadniających,

- uzupełnienie oświetlenia

- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Nowa droga stanowić będzie połączenie dwóch dróg powiatowych: Poniatowa- Szczucki i Poniatowa – Chmielnik. Jej wybudowanie umożliwi bezpośrednie połączenie wschodniej części gminy z drogą wojewódzką nr 832. Realizacja inwestycji poprawi jakość połączeń drogowych na terenie gminy Poniatowa oraz zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i pieszych.

Źródło: poniatowa.pl
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |20 Lut 2009|, o 10:14   

Mieszkańcy gminy Poniatowa pojadą "schetywówką"

Zwykłą żużlówkę łączącą dwie drogi powiatowe zastąpi droga asfaltowa. Prace mają ruszyć już na wiosnę, a zakończą się najpóźniej jesienią.

- Bardzo się cieszymy, że pierwsi w województwie podpisaliśmy umowę z wykonawcą na budowę "schetynówki”. I mamy nadzieję, że pierwsi ją zbudujemy. Do 30 listopada się rozliczymy - podkreśla Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.
Przetarg na budowę w miejscowości Kolonia Poniatowa III wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DROMOS” z Woli Rębkowskiej. - Jak tylko stopnieje śnieg, ruszają z pracami. Firma zakłada, że przy dobrej pogodzie droga zostanie wybudowana przed terminem. We wstępnym kosztorysie zakładaliśmy wydanie 2,9 mln zł, a po przetargu okazało się, że trochę zaoszczędzimy - mówi Lilla Stefanek.

Całkowita wartość projektu to 2,5 mln zł. 45 proc. tej kwoty pokrywa budżet państwa, a 55 proc. dała gmina Poniatowa, przy 100 tys. zł wsparcia ze strony powiatu opolskiego.

Co to za program?
W ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych na Lubelszczyźnie do remontu pójdą w tym roku 43 trasy lokalne. Rząd przeznaczył na to 62,5 mln zł. Wsparcie dostaną samorządy, w których inwestycje poprawią bezpieczeństwo na drodze. Pieniądze popłyną m.in. do Lublina (przebudowa ul. Mełgiewskiej od skrzyżowania z Gospodarczą do końca odcinka dwujezdniowego oraz remont ulic Bursaki i Rapackiego), na przebudowę dróg powiatowych Bidaczów Stary-Luchów Górny, Zwierzyniec-Hutki, prace przy ul. Koźmińskiego w Lubartowie oraz w gminie Terespol (połączenie drogi krajowej nr 2 z portem PKP Małaszewice).
(rp)

Nowa trasa połączy dwie drogi powiatowe: Poniatowa-Szczuczki i Poniatowa-Chmielnik. Jej wybudowanie umożliwi też bezpośrednią komunikację części gminy z drogą wojewódzką nr 832. - To będzie droga asfaltowa o szerokości 5 metrów i długości 2,5 km. Z jednej jej strony wybudowany zostanie chodnik, a z drugiej utwardzimy pobocze - wyjaśnia burmistrz Poniatowej. Poza tym firma wykona też 68 zjazdów na posesje i dwa skrzyżowania z drogami gruntowymi. Do tego będą znaki drogowe poziome i pionowe oraz dwie wiaty przystankowe.

- Rozmawialiśmy z mieszkańcami i bardzo się cieszą. Jednemu z nich podczas ataku zimy musieliśmy na ten okres przydzielić mieszkanie socjalne w Poniatowej, bo nie mogła do niego dojechać karetka. A musiał jeździć na dializy. Teraz już takich sytuacji nie będzie - zapowiada Lilla Stefanek.

Źródło: Dziennik Wschodni
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Fanaberia 
ZaciętyPisarzWiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 162
Wysłany: |25 Lut 2009|, o 20:49   

Ciekawe kto tam mieszka, że drogę remontują ? :)
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |28 Paź 2009|, o 17:57   Schetynówka w Poniatowej

Dzisiaj Wojewoda Lubelski ogłosił listę rankingowa projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011". Na 105 wniosków złożonych w kategorii drogi gminne, projekt Poniatowej pt.” Przebudowa ulic Modrzewiowej i 11 – go Listopada w Poniatowej”, zajął 12 miejsce i okazał się najlepszy z Powiatu Opolskiego. Wartość projektu to 1 682 000,00 zł, otrzymane dofinansowanie - 840 500, 00 zł.

Projekt dotyczy przebudowy ul. Modrzewiowej oraz ul. 11- go Listopada na odcinku od 0+000 km do 0+608,1 km. Jedynym sposobem przeprowadzenia remontu ul. 11-go Listopada przez Gminę Poniatowa, było przejęcie drogi w „zarząd” od jej właściciela - Powiatu Opolskiego i przygotowanie wniosku aplikacyjnego do w/w programu, co nastąpiło we wrześniu 2009 r.

Zakres planowanych prac objętych projektem to:

- remont nawierzchni,
- wymiana krawężników /podniesienie krawężnika - (odcinkowo),
- przebrukowanie nawierzchni chodnika – (odcinkowo),
- przedrukowanie/wykonanie nakładek bitumicznych w obrębie zjazdów,
- wykonanie rekonstrukcji jezdni w obrębie włączenia w ul. Fabryczną,
- budowa/remont chodników,
- budowa 6 zatok parkingowych, o łącznej pojemności 59 stanowisk, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych,
- remont nawierzchni na zjazdach,
- wykonanie rekonstrukcji jezdni w obrębie włączenia w ul. Fabryczną,
- wykonanie odwodnienia drogi poprzez montaż studzienek ściekowych i studni rewizyjnych z kręgów betonowych, wymiana wpustu deszczowego,
- poprawa istniejącego przejścia dla pieszych – 2 szt.,
- utworzenie nowego przejścia dla pieszych – 1szt.,
- wykonanie oznakowania,
- wykonanie doświetlenia przy stadionie miejskim.


Planowany termin realizacji inwestycji rozpocznie się wiosną 2010 r. i zostanie zakończony w grudniu 2010 r. Partnerami projektu, którzy wyrazili wolę współfinansowania inwestycji są: Powiat Opolski - wkład 50 tyś., Wójcik Janina (Handel Artykułami Spożywczymi) oraz Oleszczak Irena (Bar Restauracyjny „Tukan”).


UM Poniatowa

P.S.
Potem napisze coś od siebie :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
Ostatnio zmieniony przez Marceli Szpak |1 Lis 2010|, o 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Lelum Polelum
ZaciętyPisarzPomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 199
Wysłany: |28 Paź 2009|, o 18:11   

NO! Pociągnąłem za odpowiednie sznurki i od razu mi ulicę robią :)
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |28 Paź 2009|, o 18:37   

Z Tobą o drodze to pogadam jak wrócę do PWA :) Wam natomiast mogę przekazać (już chyba o tym pisałem), że kostka pozostanie na swoim miejscu :) Dobrze i źle. Dobrze, ponieważ grunt pod nową drogę będzie już "ubity" i stabilniejszy. Źle ponieważ można by było ją zerwać i wyznaczyć miejsce do składowania najlepszych egzemplarzy, które można by potem wykorzystać przy remoncie Fabrycznej. Niestety kostka zostanie zalana asfaltem :)
Na pewno remont tych dróg to super sprawa - wszyscy dobrze wiemy jak się jedzie obecnie zwłaszcza 11 listopada prawda ? :)

NAJLEPSZY PROJEKT w powiecie :padam:

GRATULACJE zwłaszcza dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie projektu. Pozdrawiam :)


Kawałek tych dróg jest.


P.S.
Nie wiem czy mogę się pochwalić ale ja też delikutaśnie maczałem przy tym paluszki :) Może nieistotnie i mało znacząco ale jednak :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
RedGiant 
StaryWyga
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 411
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |29 Paź 2009|, o 09:03   

No fajnie. Byle tylko ten remont został zrobiony porządnie. Bo jakoś mi się kiepsko kojarzy zalewanie kostki asfaltem.
Ale bądźmy dobrej myśli. Najważniejsze, że jest kasa.
_________________
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem Internetu" S. Lem
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |29 Paź 2009|, o 09:11   

RedGiant napisał/a:
Bo jakoś mi się kiepsko kojarzy zalewanie kostki asfaltem.

Tam gdzie się do tego przyłożono asfalt był ok latami np. Młodzieżowa czy Modrzewiowa. Dopiero ostatnio się część posypała. Wiadomo - Modrzewiowa i 11 listopada to nie są jakieś przelotówki, gdzie śmigają tiry - gdyby pozostano przy planach sprzed wojny tak by było :P - dlatego też uważam, że będzie ok :) Trochę poszerzą itp. itd.
Oczywiście też sobie trochę nie wyobrażam ale będą musieli nalać asfaltu po bokach żeby wyrównać do tego garba na środku :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |24 Sty 2010|, o 11:42   

Jeżeli jeszcze ktoś nie widział "kwitów" z czym się będzie wiązała przebudowa 11 listopada i Modrzewiowej zapraszam na BIP --> http://www.bip.lublin.pl/poniatowa/index.php?id=85

P.S.
Będzie ciekawy objazd :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
daniiels 
StaryWygaPomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 472
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |24 Sty 2010|, o 23:30   

Marceli Szpak napisał/a:
Będzie ciekawy objazd :)

To życzę powodzenia... ta droga jest w tak fatalnym stanie (zarówno przy lesie, jak i żużlówka) że wszyscy mieszkańcy starego osiedla wymienią w 2011 roku zawieszenie w autach :D ). A nie liczę na gruntowny remont!
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |25 Sty 2010|, o 07:35   

Tam jest wspomniane, że będzie utwardzona :P
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |27 Wrz 2010|, o 21:27   

W ubiegłym tygodniu na ulicy 11 listopada rozpoczął się etap wylewania asfaltu. Gdy zakończy się remont ulicy 11 listopada roboty przeniosą się na ulicę Modrzewiową. Przebudowa tych ulic sfinalizowana jest w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011", tzw. "Schetynówka". W ramach przebudowy wykonany już został parking przy Miejskim Klubie Sportowym STAL a także chodniki po obu stronach ulicy 11 listopada. Zakończenie przebudowy ulic 11 listopada oraz Modrzewiowej zaplanowane jest na koniec tego roku. Przypomnijmy również, że na 105 wniosków złożonych w kategorii drogi gminne, projekt Poniatowej pt. ”Przebudowa ulic Modrzewiowej i 11 – go Listopada w Poniatowej”, zajął 12 miejsce i okazał się najlepszy z Powiatu Opolskiego. Wartość projektu to 1 682 000,00 zł, otrzymane dofinansowanie - 840 500, 00 zł.

Zakres planowanych prac objętych projektem to:

- remont nawierzchni,
- wymiana krawężników /podniesienie krawężnika - (odcinkowo),
- przebrukowanie nawierzchni chodnika – (odcinkowo),
- przedrukowanie/wykonanie nakładek bitumicznych w obrębie zjazdów,
- wykonanie rekonstrukcji jezdni w obrębie włączenia w ul. Fabryczną,
- budowa/remont chodników,
- budowa 6 zatok parkingowych, o łącznej pojemności 59 stanowisk, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych,
- remont nawierzchni na zjazdach,
- wykonanie rekonstrukcji jezdni w obrębie włączenia w ul. Fabryczną,
- wykonanie odwodnienia drogi poprzez montaż studzienek ściekowych i studni rewizyjnych z kręgów betonowych, wymiana wpustu deszczowego,
- poprawa istniejącego przejścia dla pieszych – 2 szt.,
- utworzenie nowego przejścia dla pieszych – 1szt.,
- wykonanie oznakowania,
- wykonanie doświetlenia przy stadionie miejskim.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii wykonanych w ten weekend.

Przebudowa ulicy 11 listopada


Przebudowa ulicy 11 listopada

Przebudowa ulicy 11 listopada


Przebudowa ulicy 11 listopada


Przebudowa ulicy 11 listopada


Przebudowa ulicy 11 listopada


e-Poniatowa.pl

_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |9 Paź 2010|, o 19:34   

CO WY NA TO ?


W dniu dzisiejszym dostaliśmy telefon od naszego znajomego, mieszkającego przy ul. 11 listopada z informacją, że dzieją się dziwne rzeczy mianowicie zrywany jest świeżo wylany asfalt. Podejrzewając, że jest do dobry żart postanowiliśmy udać się by sprawdzić osobiście. Gdy dotarliśmy na miejsce ugięły nam się nogi w kolanach. Trwał już ostatni tego dnia przejazd maszyny frezującej górną warstwę asfaltu. Jak usłyszeliśmy od pracowników powodem tej akcji był fakt, że jedna z warstw  była o 4cm za cienka od wymaganej grubości...

Będąc laikami w dziedzinie robót drogowych nie chcemy się zagłębiać w sprawy techniczne. Jednak jesteśmy niezmiernie ciekawi jak to możliwe, że dopiero po wylaniu asfaltu na całej długości ul. 11 listopada osoba nadzorująca budowę stwierdziła, że prace wykonywane są niezgodnie z technika budowania dróg?

Przypomnijmy, że remont ul. 11 listopada sfinalizowany jest w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011″, tzw. „Schetynówka”.

Poniżej przedstawiamy kilka fotografii z pracy "zrywania" nowego asfaltu:

Zrywanie nowego asfaltu na ul. 11 listopada


Zrywanie nowego asfaltu na ul. 11 listopada

Zrywanie nowego asfaltu na ul. 11 listopada

Zrywanie nowego asfaltu na ul. 11 listopada


Zrywanie nowego asfaltu na ul. 11 listopada

e-Poniatowa.pl

_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
Ostatnio zmieniony przez Marceli Szpak |10 Paź 2010|, o 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Start Mieszkańcy Praca Ogłoszenia Rozrywka Katalog Firm Galeria Redakcja

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
e-Poniatowa.pl - Serwis Informacyjny Mieszkańców Poniatowej
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14