Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze, rozmowy i porady
Autor Wiadomość
Brait 
StaryWyga

Wysłany: |19 Mar 2010|, o 12:02   

Aaa Winner 2010 ? toż to ja z moją (lepszą) połówką na początku tego roku podczas wyjazdu zrobiłem równie dobrej klasy zdjęcia :D w zasadzie ona - Akademia Sztuk pięknych i Fotografia a ja i moje ramię jako statyw daje swoje, dlaczego nie wysłała tam fot :/

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |19 Mar 2010|, o 20:09   

Brait, Bo nie jest zawodową fotoreporterką? a tylko takie osoby mogą zgłaszać zdjęcia ;)

W temacie "nasze zdjęcia" wstawiłeś ciekawe HDRy może uchylisz rąbka tajemnicy jakimi technikami się posługujesz? ;>

Zdjęcia świetne, każde ma swój klimat, ale kocur i tak wymiata.

Brait 
StaryWyga

Wysłany: |20 Mar 2010|, o 13:51   

więc jeżeli te zdjęcia były robione nie przez zawodowych fotoreporterów itp to jeszcze bardziej ubolewam, że z moją kobietą nie wysłałem naszych zdjęć - wstawię wam zdjęcia zrobione przez nas na wczasach - fakt ona studiuje i kształci się w tym kierunku ale sami oceńcie czy jej zdjęcia nie miały by szans.. a tak ślęczą tylko w naszych albumach ;) (no czasem w Głosie Wielkopolskim)

Poza tym jak na amatorów to zdjęcia "winner 2010..." zasługują na uznanie ;)

Co do pytania jakimi technikami się posługuję, po 1. to 3 różne szkła na moją puszkę i półroczna walka z nauką obsługi i odpowiedniego ustawienia jej, resztę doprawiam Photoshop CS4 i rożnymi zabawkami do niego. Co do hdr to zdjęcia na początek lekko w PS barwy dostały ode mnie, lekkie odszumienie, ostrość i prosty lekki hdr reszta to Eos 5d

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |20 Mar 2010|, o 17:47   

na odwrót mnie zrozumiałeś, o nagrodę World Press Photo mogą ubiegać się tylko zawodowi fotoreporterzy ;)

Brait napisał/a:
sami oceńcie czy jej zdjęcia nie miały by szans..

zdjęcia fotoreporterskie rządzą się swoimi prawami i są subiektywną decyzją sędziów, od samej techniki i piękności większe znaczenie mają okoliczności: wojna, zamieszki, demonstracje, zawsze będą miały przewagę nad zdjęciami, które można zrobić w każdej chwili jak np głodujące dziecko itp. Moim zdaniem oczywiście portrety ze Sri Lanki są bardzo dobre, zwłaszcza przemawia zdjęcie chłopaka z kotem, wyostrzenie na oczy po prostu idealne! I mam kolejne pytanie, ostre oczy to zasługa przede wszystkim Canona czy też troche PS'a. Pytam, bo nie miałem jeszcze okazji pogadać z kimś kto dysponuje lustrem z górnej półki ;)

W tym roku doszło do lekkiego skandalu, gdy wyszło na jaw, że jeden z nagrodzonych wyciął ze zdjęcia jakiś element, oczywiście pozbawiono go nagrody.

Z ilu zdjęć sklejałeś tą kamienice w hdr albo schody?

Brait 
StaryWyga

Wysłany: |20 Mar 2010|, o 19:53   

Szczerze napiszę, iż nie pamiętam z ilu zdjęć jest sklejona np kamienica ale na pewno niewielu bo w eos'ie mam HDR auto, puszka sama szuka najlepszego punktu i narzuca automatycznie hdr, czasami jedynie "doprawię" efekt w PS.

Co do pytania o ostrość oczu w zdjęciu z chłopcem i kotkiem to jest to zasługa aparatu, każde zdjęcie, które zamieściłem ze Sri Lanki na forum nie jest obrabiane chamsko w PS, jedynie lekkie odszumienie (ale to praktycznie robię zawsze i z każdym zdjęciem, po prostu wydaje mi się, że jest bardziej "czyste")

Co do mojego złego zrozumienia apropo nagrody to fakt, od d... strony to pojąłem ;) przyznaję się do błędu.
Przed wakacjami zaraz po zdaniu egzaminów mam nadzieję, że wypali wyjazd do Bagdadu (nie mój pomysł, kobieta chce) postaram się zrobić tu na forum coś a'la sprawozdanie, reportaż ze zdjęć. Choć w strefach wycieczkowych nie ma walk i jest spokojniej niż w Warszawie na Pradze, albo w Poznaniu na Wildzie to wojsko powinno się napatoczyć gdzieś.

Jak masz jakieś pytania co do zdjęć, czy sprzętu to wal śmiało, na tyle na ile coś wiem odpowiem chętnie, sam przez dłuugi czas na różnych forach dopytywałem o każdy szczegół i wiem, że nie łatwo jest uzyskać coś sensownego :) ale w końcu trochę opanowałem to diabelstwo.

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 16:55   

Marceli Szpak, rozmazany księżyc to może niekoniecznie niestabilny statyw. Zobacz ten post.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 17:48   

W sumie chyba nie zrozumiałem tego postu ;)

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 18:03   

Marceli nie chciałem zaśmiecać wątku ze zdjęciami dlatego pytam się tutaj. W jaki sposób wyzwalasz migawkę? Jeżeli z palca to może lepiej z wężyka, lub opóźnieniem, tak aby wyeliminować drganie ręki

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 18:40   

12 sek. opóźnienia. Być może jest to wina marnego statywu bądź jego skręcenia tak aby nic nie miało prawa drgnąć. Przy tak długiej lufie nawet drobny wiaterek przeszkadza. A może po prostu skrócić ogniskową a potem po prostu mocniej foto przyciąć ?

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 19:14   

To to już na pewno wszystko wyjaśni ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Seeing
A tamten filmik to bardzo dokładnie pokazuje ;)

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 19:37   

O teraz kojarzę :D Dzięki ale skoro Pawłowi zdjęcia wyszły a mi nie to znak, że to nie atmosfera nabroiła :)

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |27 Maj 2010|, o 20:02   

W większości zoomów na końcach w tym też długim ostrość spada. W przypadku mojego (Sigma 70-300APO) muszę lekko domknąć. Czasami się uda. Inna sprawa, że statyw mam dość masywny kopia manfrotto First 6606, może rzeczywiście w tym elemencie leży problem

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |17 Cze 2010|, o 11:09   

Fotografowie na spacerze :rotfl:

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |17 Cze 2010|, o 22:41   

Mogliby z jeden aparat oddać :D Nic by się nie stało :D

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |5 Paź 2010|, o 10:09   

Szperam ostatnio trochę w necie, w poszukiwaniu ciekawych stron na temat fotografii.
Dziś chciałem się z Wami podzielić dwoma interesującymi linkami.

Pierwsza strona to blog, na którym zebrano linki do wielu stron o foceniu. W większości bardzo inspirujące - http://fotograficzny.blogspot.com/

Na drugiej stronie opisane są różne techniki fotograficzne z przykładami. Świetny materiał szkoleniowy - http://www.dg28.com/technique/

Polecam

Odpowiedz do tematu