Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

 Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
STAL
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |23 Gru 2008|, o 16:47   STAL

Dział dla zawodników, kibiców i każdego osobnika, który choć trochę interesuje się piłką nożną w wykonaniu żółto-niebieskich Stalowców
Zapraszam

[ Dodano: 2008-12-31, 17:36 ]
Na wstępie od redakcji: Roman D to były zawodnik Stali. Słany i znany... ciekawe jak długo będzie taki sławny ?

Sprzedał Motor Lublin za 7 tysięcy złotych

Roman D., były dyrektor sportowy Motoru Lublin, wziął od Korony Kielce łapówkę za ustawienie meczu między obiema drużynami. Pieniądze miał dać lubelskim piłkarzom, żeby przegrali mecz. Nie dał. A oni i tak przegrali.

Roman D. był trenerem i dyrektorem sportowym Motoru.

Teraz oni są czyści. A on przyznał się do winy.

Wrocławska prokuratura przesłała właśnie do sądu akt oskarżenia w procesie korupcyjnym Korony Kielce. Dokument liczy ponad 200 stron i obejmuje 43 osoby. Wśród nich są znani trenerzy, piłkarze, sędziowie, obserwatorzy oraz działacze, m.in. były dyrektor sportowy Motoru Lublin Roman D.

Chodzi o sezon 2003-2004. Motor grał wtedy w III lidze, a trenerem i dyrektorem sportowym lubelskiej drużyny był Roman D. III-ligowe rozgrywki wygrała wtedy Korona Kielce, trenowana przez byłego reprezentanta Polski Dariusza W. Jak pokazało późniejsze śledztwo, kielecki klub brał wtedy udział w ustawieniu kilkunastu meczów.

Na łapówki składali się sami piłkarze Korony. A oferty "ułożenia” meczu przekazywali kierownik kieleckiej drużyny Paweł W. i trener Dariusz W. Pomagał Andrzej B. - wykładowca na AWF w Warszawie, były kierownik drużyny Legionovii, mający świetne układy z sędziami i obserwatorami.

To on załatwił mecz z Motorem, który odbył się 15 maja 2004 r. w Lublinie. Podczas treningu przed meczem trener W. zebrał piłkarzy na środku boiska, zadzwonił do Andrzeja B. i w swoim telefonie włączył głośnik, aby wszyscy słyszeli. B. mówił o przekazywaniu łapówek sędziom, obserwatorom oraz dyrektorowi Motoru Romanowi D.

Arbiter dostał 5 tys., dyrektor klubu 7 tys. i miał je przekazać obrońcom lubelskiego zespołu. Później ustalono, że nie dał pieniędzy swoim piłkarzom, ale Korona i tak wygrała 4:0.

- Nie wiedzieliśmy o tej łapówce - mówi jeden z piłkarzy Motoru, który grał w tym meczu. - Wiedzieliśmy, że Roman D. spotykał się z działaczami Korony, ale nic o tym, że mamy przegrać mecz z kielczanami i że są dla nas za to jakieś pieniądze. Mecz nam nie wyszedł i tyle. A o tym, że był ustawiony dowiedzieliśmy się później, z prasy.

- Gdy sprawa wyszła na jaw największy żal miałem właśnie do piłkarzy. My z trudem zdobywamy każdą złotówkę na klub, a oni sprzedają mecz - opowiada Waldemar Paszkiewicz, prezes Motoru m.in. w sezonie 2003/2004. - Spotkałem się z zawodnikami. Wszyscy zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Teraz okazało się, że mieli rację i są czyści.

Roman D. jest nieuchwytny dla dziennikarzy. Ale przed prokuratorem przyznał się do winy. - Razem z 27 innymi oskarżonymi uzgodnił z prokuratorami dobrowolne poddanie się karze - mówi Edward Zalewski z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Były dyrektor Motoru otrzymał karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, przepadek kaucji, 5 tys. zł grzywny oraz dwuletni zakaz zajmowania stanowisk w profesjonalnym sporcie.

Proces powinien rozpocząć się w ciągu kilku tygodni. - Teraz sąd zdecyduje, czy zgodzić się na zaproponowane przez prokuratorów i zaakceptowane przez oskarżonych kary - wyjaśnia Zalewski.

Kary nie poniesie za to klub z Lublina. - Motor występuje tu jako pokrzywdzony przez działania pewnych ludzi - mówi Tomasz Chmura, obecny prezes klubu. - Jest nam tylko bardzo przykro, że w aferze korupcyjnej po raz pierwszy pojawia się wątek dotyczący naszego klubu.

Dziennik wschodni
 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |5 Sty 2009|, o 14:47   

Witam
Jest już ZIN kibiców OKS Otwock !!!
Miał być wydany w wersji papierowej i przesłany nam w kilku egzemplarzach, niestety okazało się, że sami oni też go nie będą wydawać :(
Dlatego jeśli ktoś pisze się na tego ZINA aby go dostać na pierwszym meczu rundy wiosennej jest taka opcja :)
Możecie tutaj pisać kto by chciał nabyć :)
Cena: Druk + 1zł dla GTW za wkład jaki włożył w przygotowanie do ZINA części o Stali, opisy na stronie oraz ogólnie za chęci :P
Pisać kto by chciał:

Fotki:

 
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 15:33   

www.stalowcy.COM napisał/a:
Jak informuje Dziennik Wschodni po przerwie świątecznej ruszył remont stadionu Stali. Konstrukcja powstanie na nasypie ziemnym i będzie liczyła 480 miejsc, z czego 180 pod dachem. Powstanie też specjalne pomieszczenie dla spikera zawodów.
Siedzenia będą plastikowe, ustawione w czterech rządach. Pomyślano też o miejscach dla niepełnosprawnych.

"Taki stadion to kpina..." - usłyszeliśmy od kilku starszych kibiców, którzy przyglądali się budowie przy ul. 11 listopada. "...to nie będzie stadion tylko bosko z kilkoma krzesełkami..."

Od dłuższego czasu wśród kibiców było słychać rozmowy a trybunie "nie nasypowej" Do tego mówiono o czymś "z prawdziwego zdarzenia" Niestety i tym razem kibice będą musieli się poczuć rozczarowani. Z prostej matematyki wynika, że nasz obiekt po remoncie będzie liczył zalewdie 1150 miejsc siedzących. Widocznie osoby odpowiedzialne za projekt stwierdziły, że Poniatowej nie należy się większy obiekt a w razie czego przecież moga sobie postać te 90 minut. Wśród mieszkaców Poniatowej od kilku dni krąży jeszcze jedna, jakże ironiczna odpowiedź na małą liczbę miejsc na nowym obiekcie Stali: "Dlaczego w Poniatowej buduja się tak mału stadion ? Aby włodarze klubu mogli się chwalić, że spotkanie było tak emocjonujące, że stadion wypełnił się po ostatnie miejsce". Czy to nie tragiczne ? Przypomnijmy, że obecnie budowana trybuna będzie mieć mniej miejsc niż obecna trybuna, przez kibiców nazwana "trybuną słoneczną". Ze strikte estetycznego punktu widzenia można dodać, że na nowej trybunie nie będzie miżna ułożyć jakiegokolwiek napisu jak to ma miejsce na małych, 5 rzędzowych trybunach m.in. w Kraśniku.

W dobie powrotu mody na ten narodowy sport jakim jest piłka nożna i gdzie wszędzie buduje się stadiony z prawdziwego zdarzenia nam funduje się wiatę.

Czy już w rundzie wiosennej kibice Stali zasiądął na obiecanej im trybunie z "prawdziwego zdarzenia" tak jak to obiecano zaprzyjaźnionym kibicom z Rejowca Fabrycznego ? Zapewne tak też się stanie !


Z nieznanych nam przyczyn nieoficjalna strona klubowa stalponiatowa.pl nie informowała swoich kibiców o wyglądzie budowanej trybuny ? Nie będziemy teraz wnikać bo już jest za późno. Miejmy nadzieję, że nasz stadion nie stanie się pośmiewiskiem kibiców II ligowych w tej rundzie i zapewne III ligowych w przyszłym sezonie.

Poniżej podajemy przykład stadionu wybudowanego "z głową". IV ligowy Start Krasnystaw jest tego chyba najlepszym przykładem.

ZDJĘCIA STADIONU W KRASNYMSTAWIE cz. 1.

ZDJĘCIA STADIONU W KRASNYMSTAWIE cz. 2.


Nas jako Redakcję stalowcy.COM zastanawia jedna rzecz ? Dlaczego nikt wcześniej nie zademonstrował wszystkim mieszkańcom projektu nowego stadionu ? W ten sposób pozbawiono nas mieszkańców możliwości wyrażenia swojej opinii. Podczas budowy nowego obiektu biłgorajskiej Łady kibice gdy tylko zapoznali się odpowiednio wcześniej z projektem mieli możliwośc głosu i z niej skorzystali pisząc list otwarty do osób odpowiedzialnych za budowę obiektu w Biłgoraju. Niestety w Poniatowej o kibicach zapomniano. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to na frekwencji na meczach Stali.Powyższy tekst nie ma na celu obrażanie kogokolwiek. W tekscie nie padają żadne nazwiska. Redakcja stalowcy.COM nie ponosi odpowiedzialności za poniższe wpisy w komentarzach.


Redakcja stalowcy.COM


No cóż jeśli to okaże się prawdą chyba tak będzie to TRAGEDIA !@!
 
 
     
Fanaberia 
ZaciętyPisarzWiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 162
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 15:53   

Marceli tragedia ? Mam zawodnika w rodzinie i tragedia klubowi to już się stała ale kilka sezonów temu. Teraz to już dobijanie.
Ciekawy tekst GTW.
Przypomniał mi się artykuł ze strony stalponiatowa.pl:

stalponiatowa.pl napisał/a:
Od wtorku na stadionie trwają prace remontowo-budowlane. Celem prac jest wybudowanie ze środków przyznanych przez Radę Miasta trybuny dla kibiców. Nowa trybuna będzie posiadała 483 miejsca siedzące w tym 187 pod dachem. Przewidziane są również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

W pierwszym etapie prac wytyczono wszystkie niezbędne punkty przez inżyniera geodetę. Następnie wkroczył ciężki sprzęt (koparka i młot) w celu rozbiórki pierwszej części starej trybuny. Prace mają potrwać do marca.

Wymiary trybuny to około 70 metrów długości na 6 metrów szerokości. Krzesełka będą w 4 rzędach, podzielone na sektory z wydzielonym miejscem dla VIP. Dach będzie opierał się na 8 słupach. Na środku będzie zamontowana nowa budka spikerska. Całość trybuny będzie na wybetonowanej konstrukcji na nasypie ziemnym (skarpie). Murek oporowy będzie miał wysokość 50 cm nad poziom płyty boiska na nim będzie siatka wysokości 90 cm. Od tego murku będzie zaczynał się pierwszy poziom krzesełek. Nowa trybuna będzie oddalona od obecnej linii boiska o 6 metrów.

Cały tekst.


stalponiatowa.pl napisał/a:
Nowa trybuna będzie posiadała 483 miejsca siedzące w tym 187 pod dachem. Przewidziane są również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Nie zgadza się liczba miejsc

stalponiatowa.pl napisał/a:
Nowa trybuna będzie oddalona od obecnej linii boiska o 6 metrów.

Będzie dalej niż wyżej :rotfl: :zdziwko:
Paranoja
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 17:34   

Ja jestem załamany :(
Brak mi słów
Oszukano nas
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Kurykullo 
Częsty TuBywalecWiek: 95
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 89
Skąd: Z Kontowni
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 17:48   

A daaajcie spokój...co to ma być czy to kabaret ?! Parodia..jedna wielka parodia.. :/
_________________
"..P-wa chłopak nasze miaasto zielone.."
 
     
orol 
Moderator
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 423
Skąd: PoniaTowa
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 19:01   

Po prostu lekko mówiąc robią se z nas niezłe jaja :kwasny:
 
 
     
Napierdzielator 
Redaktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 486
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 21:26   

orol napisał/a:
robią se z nas niezłe jaja


A wszystko kręci się wokół pieniędzy.. :zly:
_________________
. . : : ::NIEKWESTIONOWANYproMATEU(S)Z:: : : . .
 
 
     
Lucek
MałoPostowiecDołączył: 30 Gru 2008
Posty: 44
Wysłany: |6 Sty 2009|, o 22:41   

To czkajcie, ten cały milion poszedł na to tak?;> LOL:D Chyba za ten niedziałający zegar tyle wydali..:)
 
     
orol 
Moderator
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 423
Skąd: PoniaTowa
Wysłany: |7 Sty 2009|, o 07:20   

Po zakupie zegara zostało jeszcze w h..j kasy .. ale gdzie ona jest ?
 
 
     
Piotr 
Częsty TuBywalec
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 89
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |13 Sty 2009|, o 07:20   

Ciekawe słowa Prezesa w ostatnim wywiadzie w DW. Ciekawe, a co ważniejsze optymistyczne. Jeżeli stanie się tak właśnie, jak mówi może być nie najgorzej miejmy nadzieje od poziomu sportowego i organizacyjnego.
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |13 Sty 2009|, o 15:44   

Cytat:
Jeżeli stanie się tak właśnie, jak mówi może być nie najgorzej miejmy nadzieje od poziomu sportowego i organizacyjnego.

A jeśli nie to jako prezes powinien nadstawić głowę :)
_________________
stalowcy.COM | Rozkład busów | Galeria zdjęć | Mapa miasta
 
 
     
Piotr 
Częsty TuBywalec
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 89
Skąd: Poniatowa
Wysłany: |13 Sty 2009|, o 16:30   

No a Judkowiak ładnie się ustawił :) . Czytałem na forum Ruchu, że dzisiaj bodajże miał przejść badania medyczne, więc to raczej mówi, że tam pozostanie.
 
     
Marceli Szpak 
StaryWyga
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 5027
Skąd: PeWuA
Wysłany: |13 Sty 2009|, o 16:37   

No tylko szkoda, że nasz szanowny klub znowu kryje się z takimi informacjami :/ Brak profesjonalizmu wychodzi no ale idąc dalej przecież ich dewizą jest "im mniej wiesz tym lepiej dla nas" hahaha żałosne
 
 
     
ggs 
ZaglądaczSpoglądaczWiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: P-wa
Wysłany: |19 Sty 2009|, o 01:45   

Jestem kibcem STALI od 20 lat, cieszyłem się jak dziecko gdy awansowaliśmy do 2- ligi a po pierwszej rundzie szok jak by się wszystko nagle poprzewracało, co się dzieje z naszym klubem?? Czy ktoś to potrafi wytłumaczyć?? P.S Prawdziwa kpna z "rozbudową" stadionu, kluby z 4-tej ligi mają już lepsze niż nasz , co rob miasto i jego władze- nic, chcą nam tylko zamydlić oczy byle jakim boiskiem na standardy B- Klasy. Kpina, kpina, kpina
_________________
ggs
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Start Mieszkańcy Praca Ogłoszenia Rozrywka Katalog Firm Galeria Redakcja

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
e-Poniatowa.pl - Serwis Informacyjny Mieszkańców Poniatowej
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14