Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładamy swoje Portfolio w sieci
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |11 Maj 2009|, o 20:59   Zakładamy swoje Portfolio w sieci

Ponieważ jest zainteresowanie owym tematem zakładam stosowny dział :)

Ja dziś nie mam czasu ale czekamy na wypowiedź ElCupry i innych użytkowników, którzy już posiadają swoje portfolio w sieci aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami przy zakładaniu owej WWW.

Zapraszam do tematu.

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |15 Maj 2009|, o 16:23   

Założenie swojej strony nie jest proste, przynajmniej dla mnie. Spędziłem przy tym bardzo duuuużo godzin. Ale po kolei.

Potrzebne są podstawy HTMLi najlepiej CSS, ale gdy zaczynałem nie miałem o CSS żadnego pojęcia, kompletne zero ;)

Ja skorzystałem z szablonu, który przerobiłem na własne potrzeby. Tak wygląda oryginał

Wydaje się, że zmiany kosmetyczne, ale czasem dojście dlaczego coś nie chce się zmieścić, przesunąć może zająć wiele godzin, zwłaszcza gdy dysponuje się niewielką wiedzą. Przy pracy z szablonem niezbędne są zmiany w style.css czyli tu nauczyłem się trochę o css.
Sporo czasu zajęło mi także przystosowanie strony, żeby była zgodna z wymaganiami The W3C, ale to już była tylko moja zachcianka, żeby sprawić sobie jeszcze więcej kłopotów.

Galerię przygotowałem w programie JAlbum, jest też wiele innych.

Strona na serwerze pdg.pl, przeszukałem wiele ofert darmowych serwerów i ten był najlepszy, najważniejszy powód zero reklam !!!!!!!!!!!! :) dużo miejsca 200MB, do tej pory zająłem może ze 30 MB no i nielimitowany transfer + wiele bajerów ale to już dla bardziej zaawansowanych userów.

Sama zabawa w kodzie (oczywiście wszystko ręcznie w notatniku ;) ) była dla mnie przyjemnością, w końcu przygotowałem dwie strony :D

Jeśli podejmiecie się tworzenia własnej galerii to musicie się przygotować na długie i ciężkie boje, stratę czasu, prądu i nerwów ;) Ale zachęcam bo warto, widok zdjęć we własnoręcznie zrobionej galerii jest znacznie lepszy niż wrzucanie fotek na jakieś przygotowane do tego serwisy.

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 15:23   

ElCupra napisał/a:
Strona na serwerze pdg.pl, przeszukałem wiele ofert darmowych serwerów i ten był najlepszy, najważniejszy powód zero reklam !!!!!!!!!!!! :) dużo miejsca 200MB, do tej pory zająłem może ze 30 MB no i nielimitowany transfer + wiele bajerów ale to już dla bardziej zaawansowanych userów.

Skoro jest za free, nielimitowany transfer to gdzie w tym wszystkim haczyk ?

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 15:32   

Marceli Szpak napisał/a:
ElCupra napisał/a:

Skoro jest za free, nielimitowany transfer to gdzie w tym wszystkim haczyk ?

nie ma ? Bo jak na razie ze wszystkiego się wywiązują i rachunków żadnych mi nie przysyłają ;)

Tylko nie wiem czy nadal istnieje możliwość założenia darmowego konta, bo jakoś tego nie widzę teraz. Na szczęście mam dwa darmowe konta na pdg.pl.

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 16:03   

Dzięki ElCupra. Super wygląda twoja stronka. Fajnie ze bez reklam zadnych. Może i ja się pobawię w to trochę.

Tomek 
Częsty TuBywalec

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 19:39   

ElCupra napisał/a:
Ale zachęcam bo warto, widok zdjęć we własnoręcznie zrobionej galerii jest znacznie lepszy niż wrzucanie fotek na jakieś przygotowane do tego serwisy.

Kurcze, a zawsze myślałem że najważniejsze jest to co się "wrzuca" a nie gdzie i jak. No cóż człowiek się uczy przez całe życie, dziękuję.

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |16 Maj 2009|, o 20:21   

Cytat:
Kurcze, a zawsze myślałem że najważniejsze jest to co się "wrzuca" a nie gdzie i jak.

Wiadomo, też tak myślę, nigdzie nie napisałem, że oprawa ważniejsza od treści, ale gdy przygotujesz na zdjęcia własną stronę to radość jeszcze większa.

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |18 Maj 2009|, o 22:34   

Znalazłem bardzo łatwą stronkę - webs.com

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |28 Cze 2010|, o 10:50   

Odgrzeję kotleta.
Wrócił mi zapał do założenia własnej glerii zdjęć w necie. Narazie mam tylko miejsce na serwerze.
Chciałbym zrobić sobie galerię flashową. Najchętniej wykorzystać coś gotowego. Problem w tym że większość szablonów pozwala na prezentację wszystkich zdjęć na raz a ja chciałbym mieć katalogi np. krajobraz, portret itd.
Poza tym jestem niekumaty w tematach stron i nie bardzo wiem jak mam taką galerię umieścić na mojej stronie i dodawać do niej zdjęcia. Wrzucam wszystko na FTPa i już?

Może ktoś coś doradzi?

W międzyczasie trafiłem na fajną stronę http://www.selia.pl/ . Chciałbym mieć właśnie coś takiego http://user102.fotea.pl/ ale za darmo ;)

Odpowiedz do tematu