Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |10 Wrz 2009|, o 22:40   Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Minęły już 4 lata od pięknego wydarzenia w naszej parafii jakim była Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Poniatowej. Dokładnie 11 oraz 12 września 2005 r. cała Poniatowa miała okazję przywitać obraz Matki Boskiej. Przypomnijmy, że pierwszy raz kiedy Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej nawiedziła nasze miasto był to rok 1983 a dokładniej 7 maja tegoż roku. Wtedy to obraz przebywał u nas zaledwie 4 godziny na placu budowy powstającego wówczas kościoła.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z peregrynacji:

ZooM 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |11 Wrz 2009|, o 07:38   

Nie chwaląc się, miałem przyjemność nieść Obraz Matki Boskiej. Fakt że wyszło to dość przypadkowo, ale i tak traktuje to jako zaszczyt.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |11 Wrz 2009|, o 07:44   

Pogratulować :)
Ja chciałbym dodać, że kiedyś słyszałem, że jak obraz był w czasie stanu wojennego to, że w P-wej była sama rama ze świecą w środku jednak nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Może ktoś coś wie na ten temat czy to prawda ?
Chciałbym jeszcze dodać, że szukając wcześniejszych informacji na temat obrazu natknąłem się na błąd w książce naszego proboszcza Józefa, który napisał, że nawiedzenie było 10 września 2006 r. - dziwna pomyłka ale każdemu się zdarza :)

Fakt faktem wg. mnie bardzo ważne wydarzenie w naszej parafii.

Mickiewicz
ForumowyWyjadacz

Wysłany: |11 Wrz 2009|, o 10:29   

Marceli Szpak napisał/a:
Pogratulować :)
Ja chciałbym dodać, że kiedyś słyszałem, że jak obraz był w czasie stanu wojennego to, że w P-wej była sama rama ze świecą w środku jednak nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Może ktoś coś wie na ten temat czy to prawda ?
Chciałbym jeszcze dodać, że szukając wcześniejszych informacji na temat obrazu natknąłem się na błąd w książce naszego proboszcza Józefa, który napisał, że nawiedzenie było 10 września 2006 r. - dziwna pomyłka ale każdemu się zdarza :)

Fakt faktem wg. mnie bardzo ważne wydarzenie w naszej parafii.

Probosz kiedys o tym opowiadal zeby dowiedziec sie szczegolow trzeba by z nim pogadac moze nawet jakies foty ma w archiwum :)

Odpowiedz do tematu