Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
SIŁOWNIA
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |18 Paź 2009|, o 15:38   SIŁOWNIA

To, że w latach 80-tych Poniatowa była bardzo dobrze rozpoznawanym miastem wśród osób interesujących się kulturystyką mało kto dziś pamięta. O takiej przeszłości warto przypominać. W latach 80-tych w Poniatowej działał prężnie klub "Atleta - Poniatowa", którego założycielem był pan Piotr Wójcik. Warto również wspomnieć, że w 1988r. w Poniatowej a dokładniej w kinie "CZYN" odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Kulturystyczne Zrzeszenia LZS. Ponieważ część informacji, które chcemy Wam przekazać są chronione prawnie (zakaz kopiowania) podajemy poniżej linki do nich abyście mogli uzupełnić Waszą wiedze na temat dawnej świetności poniatowskiego sportu.

LINKI:

1) STRONA Jan Włodarek i Przyjaciele

2) ARTYKUŁ: Kulturystyka w Poniatowej 1988r. Autor: Jan Włodarek

3) ARTYKUŁ: Kulturystyczna Gala (Poniatowa 1988r.) Autor: Mieczysław Alaba

4) ZDJĘCIE: Roman Kosyl (LZS Poniatowa 1987r.)

5) GALERIA ZDJĘĆ: Można tam znaleźć zdjęcia poniatowskich kulturystów

6) FORUM Koziołek.pl

Fanaberia 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |18 Paź 2009|, o 16:23   

Kiedyś czytałam o tym na forum koziołka :) No fakt interesujące rzeczy można znaleźć na tej stronie jwip.pl :)

Trzeba dodać, że kiedyś nie było tyle tych sterydów a ludzie robili to dla pasji a nie dla szpanu jak jest teraz przynajmniej w zdecydowanej większości.

Kilku Panów z ATLETY znam :P

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |19 Paź 2009|, o 11:16   

Kiedyś słyszało się, że były jakieś sukcesy ale, że aż takie to dopiero niedawno się dowiedziałem :) Szacuneczek dla tych osób.

Dzisiaj siłka to już nie to samo :) Wtedy natura - dziś chemia...

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |31 Paź 2009|, o 22:57   

Witam Prezesa i wszystkich tych, którzy uprawiają kulturystykę bezkoksową lub interesują się zdrowym budowaniem ciała. Pozdrawiam moich „przedmowców”.
Zauważyłem w Gole, że Forum Społeczności Poniatowej wymieniła stronę www.jwip. pl , w której jestem moderatorem forum. Oczywiście o tym poinformowałem Pana Jana Włodarka autora artykułu o kulturystach Poniatowej. Dostałem „polecenie”, aby właśnie ten atykuł w całości przedstawić na tutejszym forum, co czynie z przyjemnością.
Czy tak ma być, bowiem chodzi o prawo autorskie, łatwo można sprawdzić pisząc na adres kontaktowy znajdujący się na ww. stronie. Ja tu od czasu do czasu tutaj wpadnę, bo p. Jan ma sentymenty do tego miast, a tym samym pewnie już do tego forum. Ach te wspomnienia!
O najlepszym kulturyście Poniatowej Romanie Kosylu, czytałem też w innych artykułach. Był b. dobry!

Przedstawiam artykuł „ Kulturystyka w Poniatowej –rok 1988”, który ukazał się w tygodniku „Wiadomości Sportowe”, od kilku lat jest na stronie: „Jan Włodarek i Przyjaciele”.

KULTURYSTYKA W PONIATOWEJ - ROK 1988. AUTOR: JAN WŁODAREK.
Jedną z ostatnio powstałych i szybko rozwijających się sekcji kulturystycznych w Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Ludowe jest „Atleta –Poniatowa”.

Inicjatorem powstania tej sekcji jest entuzjasta ćwiczeń siłowych, działacz Centralnej Komisji Kulturystyki Rady Głównej Zrzeszenia LZS – Piotr Wójcik. Wzorując się na zdjęciach i opisach kulturystycznego sprzętu zamieszczonych w prasie krajowej i zagranicznej, przy pomocy kolegów wykonał różny specjalistyczny sprzęt, który chciałby mieć niejeden renomowany ośrodek w kraju.

Początkowo kulturyści trenowali, a wręcz koczowali w domu Piotra Wójcika. Wytrwałość młodych zapaleńców ćwiczeń siłowych dostrzegł dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniatowej – Tadeusz Tyszkiewicz. Udostępnił w szkole odpowiednie pomieszczenie do treningów.

W krótkim czasie salka sekcji „Atleta” stała się jednym z głównych miejsc w Poniatowej, w którym młodzież chętnie się spotyka i regularnie ćwiczy. Koleżeńska rywalizacja, uporczywość w treningach oraz właściwe prowadzenie zajęć przez Piotra Wójcika spowodowały, że z grupy ponad 40 – osobowej (w tym dziewczęta) wyłoniło się pięciu zawodników, którzy reprezentują dobry poziom sportowy

Najbardziej utytułowanym jest Roman Kosyl. Wygrał m.in. zawody „Debiuty-87" rozegrane w Lublinie; dobre zaprezentował się w I Międzynarodowych zawodach o Puchar Przewodniczącego RG Zrzeszenia LZS w Mrągowie, gdzie zajął 3 miejsce w kat. 90 kg. Pozostali: Lech Walkiewicz, Adam Durka, Dariusz Resztak mogą również w najbliższym okresie rywalizować z najlepszymi.

Społeczna aktywna działalność członków sekcji „Atleta” znalazła uznanie Rady wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Lublinie, zaś w szczególności jej przewodniczącej – Heleny Nast, która w miarę możliwości stara się pomagać kulturystom z Poniatowej w sprawach organizacyjnych i dotyczących finansów.
Efekty pracy działaczy społecznych z sekcji „Atleta’ spowodowały, że Centralna Komisja Kulturystyki RG Zrzeszenia LZS, powierzyła im organizację I Mistrzostw Zrzeszenia LZS w kulturystyce, które przeprowadzono w kwietniu 1988 r. w Poniatowej. Był to sukces organizacyjny i sportowy.
Autor: Jan Włodarek, "Wiadomości Sportowe" nr 3/1988 r.

ostra.riposta
Częsty TuBywalec

Wysłany: |1 Lis 2009|, o 19:47   

przyłączę się do tematu i spytam

Czy w Poniatowej są siłownie jeśli tak to jaki sprzęt posiadają

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |1 Lis 2009|, o 19:49   

Dziękuję za wizytę na naszym forum :)
Temat był mi znany już od dłuższego czasu z forum Koziołka - niestety dopiero niedawno zobaczyłem w telefonie zapisany link do tamtego tematu i od razu go przypomniałem poniatowskiej społeczności :)
Co do kulturystyki to przynajmniej ja mało słyszałem o tak wielkich sukcesów poniatowiaków a w szczególności Romana Kosyla co oczywiście miło mnie zaskoczyło.

W miarę możliwości i czasu obiecuję, że będę dalej drążył ten temat na forum i na portalu :)

P.S.
Max89q - jeśli będzie wielka potrzeba jestem w stanie załatwić kontakt panu Janowi Włodarkowi z Romanem Kosylem o ile jeszcze takiego kontaktu nie ma :)

Pozdrawiam

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |2 Lis 2009|, o 22:00   rozmowa po latach

Ja również jestem dobrze poinformowany - od źródła - o tym, że już w ubiegłam roku chłopcy z Jwip.Pl próbowali szukać kulturystów z końca lat 80- tych, m.in. na forum urzędu miejskiego Poniatowej. Później sporo napisali w Koziołku i tam, ale na nich nie natrafili.

Propozycja odszukania kontaktu z p. Romanem Ksylem ew. z p. Wójcikiem jest b. dobra, nawet z tego względu, ze p. Roman był w kadrze LZS, którą zorganizował i prowadził p. Jan, a p. Wójcik z nim współpracował.
Ich rozmowa czy spotkanie po latach, to może nie wielka sprawa, ani pilna, lecz pewnie z wielkim zadowoleniem byłaby przez nich przyjęta. To, jeśli można przyczynić się do tego, to już teraz Prezesowi mogę ładnie podziękować! Później, np. opisać, z fotkami?

Pan Roman w minionych latach był postacją wyjątkową.: Skromny, pracowity i uczynny. Miał talent do kulturystyki. W mistrzostwach Polski w 1988 r. (Bełchatów) i w 1990 r. (Wałbrzych) zajął 4 miejsce w kat do 90 kg. Był mistrzem LZS, finalistą międzynarodowych zawodów w Tiumeni (Zachodnia Syberia) i Berlinie. Pozdrawiam

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |2 Lis 2009|, o 22:12   

Ni
Max89q napisał/a:
m.in. na forum urzędu miejskiego Poniatowej.

Tamto forum było, bo ...było :) Nie można mieć żalu do administracji tamtego forum z różnych powodów ale to już historia na inny wieczór :)

Postaram się odnośnie kontaktu :)

Pozdrawiam

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |4 Lis 2009|, o 16:36   pozostaje czekać

Cierpliwie oczekuję na wiadomość

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |4 Lis 2009|, o 17:06   

Oczekuj oczekuj :) Już wieść poszła w świat :) Może już jutro będzie więcej wiadomo co i jak :)

Felcia
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |8 Lis 2009|, o 14:18   Kulturystki i kreskówka

Prezes obiecał, to ja jeszcze przed jego odpowiedzią zapytam: czy były wówczas kulturystki w Poniatowej? Na obrazku Prezesa jakiś ptaszek, jak z kreskówki, co
odbieram tak, że Prezes lubi ten gatunek filmów, ja również.
Pozdrawiam! :kwasny:

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |8 Lis 2009|, o 19:58   

O poniatowskich kulturystkach nic przynajmniej mi nie wiadomo ale może osoby wtajemniczone się wypowiedzą.

P.S.
Falcia jak nie zrozumiałaś ironii z avatarem to już Twoja broszka... :)

borys
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |14 Lis 2009|, o 19:02   

Mam przyjemność poinformować, że dzięki uprzejmości Redakcji tego Portalu panowie Jan Włodarek i Roman Kosyl ( mój ojciec), po 19 latach od ich ostatniego spotkania, odszukali się i nawiązali kontakt telefoniczny. Teraz razem będą wspominać swoją radosną przygodę z wyczynową kulturystyką.
Proszę na www.jwip.pl zobaczyć ostatnie zdjęcie mojego Ojca (wygląda kapitalnie!) i porównać jego sylwetkę ze zdjęciami, które zostały wykonane w okresie jego startów w zawodach, jako reprezentanta LZS. Czas stanął w miejscu!
dodam, że w tym okresie pan Jan kierował kulturystyką w LZS.
Link: http;//www.jwip.pl/photogallery.php?album_id=15

Felcia
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |15 Lis 2009|, o 14:29   Spotkanie

Fajnie, jak ludzie się spotykają po latach. Można mieć nadzieję, że tu będzie informacja o ich spotkaniu i może Pan Prezes zadba, żeby tak się stało; a ponadto może się uda wstawić tutaj zdjęcia tych panów; pewnie było by przyjemnie popatrzyć na ich umięśnione sylwetki.
Pozdrawiam! :padam:

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |15 Lis 2009|, o 16:30   

Jestem w szoku :D Nie wiem co napisać :) Świetnie ! Muszę się zebrać w sobie i coś potem napisać :)

Odpowiedz do tematu