Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
SIŁOWNIA
Autor Wiadomość
Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |7 Kwi 2011|, o 21:37   niebawem rozmowa z Romanem Kosylem

Z przyjemnością informuję, że w kwietniu, tuż przed świętami ukarzę się rozmowa z Romanem Kosylem, z Poniatowej - jednym z najlepszych polskich kulturystów w latach 1987 - 1991, wielokrotnym mistrzem Ludowych Zespołów Sportowych. ;)
Zgodnie z obietnicą, p. Jana, ten wywiad ( b. ciekawy i obszerny / ok. 3200 wyrazów/) będzie udostępniony p. Szpakowi.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |8 Kwi 2011|, o 10:02   

Po stokroć wielkie dzięki :)
Pozdrawiam

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |21 Kwi 2011|, o 22:03   Wywiad z Romanem Kosylem pewnie będzie jutro

RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH - dla wszystkich ćwiczących!

Wywiad z Romanem, podobno dziś w nocy zostanie wysłany do Pana. Szpaka i raczej może jeszcze przed świętami będzie widoczny na E- Poniatowa.

Czytałem, bo przed chwila ukazał się u nas ( pod zmienną nazwą). Jest bardzo ciekawy, zdradzę tytuł rozmowy, tu „Aby zdrowie było”. Obejmuję ona okres 25 lat, w którym to Roman systematycznie ćwiczy kulturystykę, dbając o swoje zdrowie.

Wywiad zaczyna się od słów:
Z ROMANEM KOSYLEM, Z PONIATOWEJ - JEDNYM Z NAJLEPSZYCH POLSKICH KULTURYSTÓW W LATACH 1987 - 1991, WIELOKROTNYM MISTRZEM LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH, ROZMAWIA JAN WŁODAREK.

Pan JAN: Kiedy zobaczyłem Twoje kulturystyczne zdjęcia przesłane do JWIP.PL, wydało mi się, że zrobiono je w latach 80 - tych, a one są sprzed dwóch miesięcy. Czy to Twój trening spowodował, że masz „wieczną” sylwetkę?

PAN ROMAN: Miło mi to słyszeć. Ćwiczę od wielu lat, czas szybko upływa, lecz ja ciągle noszę ubrania w rozmiarach, które miałem w okresie startów w zawodach. W obwodzie talii mam teraz trochę mniej. Oprócz ćwiczeń fizycznych jest wiele innych powodów, dla których moje mięśnie „trzymają się dobrze” i których do końca nie znam. Ładną sylwetkę można mieć przecież do późnej starości…

Ira 
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |22 Kwi 2011|, o 17:40   

mam pytanie do osób chodzących na siłownie. jak wygląda sprawa karnetów miesięcznych jakie są ceny w poszczególnych miejscach. LO, Gimnazjum, Pod Szczygiełkami?

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |25 Kwi 2011|, o 20:16   

Właśnie opublikowany został na stronie głównej jakże obszerny wywiad z Romanem Kosylem :)

http://e-poniatowa.pl/aby...omanem-kosylem/

Zapraszam do lektury.

Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować za te wywiad ale również za "pociągnięcie" sprawy do końca :) Pośrednio dzięki naszemu forum wielki kulturysta nie zostanie zapomniany :)

Dzięki.

Felicja 
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |4 Maj 2011|, o 13:20   Rozmowa na plus

Rozmowa z Romanem Kosylem - wciąga czytelnika, bowiem oprócz interesującej kariery sportowej Romana możemy zapoznać się z prawdziwym obliczem ówczesnej i obecnej kulturystyki.
Mało jest kulturystów, którzy tak jak R.Kosyl, mogą ciekawie opowiedzieć o swojej przygodzie z kulturystyką.
Dobrze, że ten wywiad ukazał się w Poniatowej, gdyż jest właściwym przykładem naturalnej kulturystyki dla nastolatków - zapatrzonych w ociężałych mięśniaków oraz w zgubną potęgę sterydów.
Wywiad koniecznie należy przeczytać! :)

emilek507 
MałoPostowiec

Wysłany: |4 Maj 2011|, o 21:40   

pod LO cena za siłke - 1 składka z ubezpieczeniem 105zł później 70zł ale w tym jest siłka 5x w tygodniu i w czwartki jest boks.

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |8 Maj 2011|, o 00:16   emilek, a jak tam jest

Podałeś ile tam trzeba płacić, a teraz rzuc informację, jak tam sie ćwiczy? Instruktor kompetentny i chętnie pomaga początkującym, sprzęt odpowiedni i dostępny, ćwiczący kulturalni, bez koksów, czysto na sali i w wc, są natryski, nagłośnienie stonowane, ćwiczą dziewczyny, szatnia - nie kradną?
Ile juz tam ćwiczysz, wiecej niz rok?

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |9 Cze 2011|, o 07:05   dwie porady dla początkujących

Początkujący zapamiętajcie, żeby osiągnąć maksymalne wyniki w kształtowaniu sylwetki należy ćwiczyć z „głową”, czyli według sprawdzonego już systemu treningowego i najlepiej pod opieką wykwalifikowanego instruktora.
Można zacząć od systemu opracowanego przez doświadczonego instruktora lub trenera ewentualnie zabrać się do tworzenia własnego program treningowego, z pomocą użytkowników Forum JWIP.pl. Na początek od fazy I ( tzw. rozruchowej), bo ona jest skierowana do tych którzy mają zamiar ćwiczyć jedynie dla siebie, spokojnie modelować swoją sylwetkę,.
Przez 1-2 lat, wykonuje się ćwiczenia podstawowe na największe grupy mięśniowe angażujące praktycznie wszystkie mięśnie. W terenie, chociaż raz w tygodniu wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. Po kilku pierwszych miesiącach treningu można delikatnie wprowadzać progresję obciążenia. Ćwiczymy i opanowujemy techniki treningu i koordynacje ruchowa, inaczej nawyki. Systematycznie trenując ( 2-3 razy w tygodniu) zwiększamy swoja siłę, wagę ciała (masę) oraz rozwijamy system nerwowo – mięśniowy .Pamiętajcie powolutku poprawiamy swoją bazę siłowo – wytrzymałościową.
Po przejściu „szkolenia początkującego” można ćwiczyć już wg. Metod przewidzianych dla dla bardziej wytrenowanych - zaawansowanych.
Za uczestnictwo w zajęciach płacicie, więc wymagajcie opieki /usługi/ ze strony instruktora, czyli właściwego prowadzenia i nadzorowania waszego treningu.
Mamusia dobrze karmi, więc niepotrzebne są wspomagające prochy. Szkoda pieniędzy!

. Młodzi uprawiający kulturystykę mają skłonności do przesady – zbyt intensywnie trenują, co prowadzi do uszkodzenia stawów i wiązadeł na długo, zanim siwe włosy pojawią się na ich skroniach.. Kontuzje to wynik nadmiernych obciążeń i intensywności zajęć. Obserwacje zmagań młodych ludzi skłaniają do stwierdzenia, że inspiratorami do tego są przeważnie instruktorzy, którzy przekładają ciężki trening i ewentualne wyniki młodocianych kandydatów na mistrzów nad naukę i czerpaniem radości ze zdrowego trybu życia. Konsekwencją tego, jest jeden mistrz na 99 chłopaków z urazami, w tym trwałymi!

Podobnych porad jest więcej na zaprzyjaznionej stronie JWIP.PL, a tu ogórki, których teraz uwszyscy unikają. Emilek nawet przerażony bo zapomniał gdzie ćwiczy ijak tam jest. A mooże to skutki upałów, źle wpływają na pamięć?

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |27 Lip 2011|, o 00:51   Luz

Tylko ja mam pisać, a gdzie kulturysci Poniatowej, czyzby tylko ćwiczą , a teraz są nad deszczowym Bałtykiem?
Jak luz to luz i dobrze, bo akurat w tym temacie mam artykulik , którego autor pan Jan pozwolił wstawić go na forum E- Poniatowa. Co też z przyjemnością czynnię. po czym tutaj sobie robie "Luz" do konca roku. Pózniej niewiadoma !
Przyjemnego czytania , a jak ktoś potrafi biegać , to niech spróbuje!

W lecie luzujemy. Aut. Jan Włodarek
Słońce i gorąco, najlepiej więc nad naszym morzem. Już na samą myśl, że będziemy nad dużą wodą, czujemy się błogo.
Wiadomo, że bezczynne, wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu nie przynosi nam pożytku. Nasze mięśnie powinny mieć właściwą oprawę, czyli być w ruchu. To zrozumiałe, że najlepiej wypoczywa się na plaży dzieląc czas na „dolce far niente” oraz rekreację fizyczną. Bez tego to pewny blamaż towarzyski, bo jakże atleta wytłumaczy swoją niemoc fizyczną?
Niestety trzeba zagrać w plażową siatkówkę lub „nogę”, pochodzić na rękach, wykonać kilka salt, a koniecznie popływać. Naturalni kulturyści nie mają z tym problemu, swoim umięśnionym ciałem i sprawnością fizyczną od początku istnienia kulturystyki budzą zainteresowanie prażących się na słońcu, szczególnie pań.
Na plaży można rozkoszować się także innymi formami ruchu i zabawą, a nawet poćwiczyć na sprzęcie kulturystycznym, jeśli taki jest dostępny. Możemy również pobiegać brzegiem morza. Już w lecie 1958 roku na łamach „Sportu dla Wszystkich” namawiał do tego Stanisław Zakrzewski - Twórca Polskiej Kulturystyki.
„Biegać należy swobodnie, bez wszelkiej sztuczności napinania niepotrzebnie wszystkich mięśni” Autor zwracał uwagę na miękkość biegu i na jego następujące momenty:
- w czasie biegu tułów powinien być wyprostowany (nieznacznie tylko wychylenie do przodu),
- noga odbijająca – tracąca kontakt z ziemią – prostuje się całkowicie (nie biegać na ugiętych nogach!),
- stopa nogi wykrocznej styka się z ziemią najpierw zewnętrzną częścią śródstopia, po czym dopiero następuje jej odwinięcie, ze śródstopia na palce,
- pracy nóg towarzyszy nieznaczna skrętowa praca barków i swobodne wymachy ramion.
Atleta biegnący to obecnie rzadkość, a szkoda, bo to znakomity obraz pracy mięśni i naturalna reklama kulturysty. Stanisław Zakrzewski to wiedział, a tych - obecnie piszących o naszej kulturystyce - warto o to zapytać…

kondzior322 
ZaglądaczSpoglądacz

Wysłany: |22 Sty 2012|, o 23:53   

Eeee...czas zareagować.Ludzie z Poniatowej a nie wiedzą gdzie jest siłownia którą prowadzi Roman.Wiec siłowni pod Szczygiełkami nie ma juz od dobrych 5 lat.Przeniesliśmy ją klatke dalej po tym jak Danielewiczowie zawładnęli połową budynku od góry po piwnicę.Teraz jak by się ktoś pytał to w tej klatce co Urząd Pracy!!!.Więc zapraszamy.Tylko ostrzegam,sauny,pryszniców i barku brak.Ale to co najważniejsze na siłowni być powinno-jest.No i nie ma żadnych karnetów haha,dobre-karnety.
Do wiadomości Poety Max89q,siłownie w LO oczywiście że prowadzi ktoś kompetentny i znający się temacie-Janusz Chwaszczewski znany TEAKWONDEKA z wieloma trofeami-można o nim poczytać w necie.
Poza tym na kulturystyce w Poniatowej kto ma sie znac to się zna.
Do tych co by chcieli mieć sylwetkę,siłownia musi być częścią waszego planu dnia,tygodnia,miesiąca,życia,musi to być pasja,a jeżeli nie to szkoda się za to zabierać.
Pozdr.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |23 Sty 2012|, o 09:47   

A ja dodam, że Janusz trenował również pod okiem Dominika ;)

http://dominikhalas.pl/wychowankowie/

Max89q 
MałoPostowiec

Wysłany: |2 Kwi 2012|, o 22:18   z informacją

Witam,
Odszukaliśmy pana Waldemara Wojciecha Bednarskiego, o którym napisałem w poście z dnia 12 listopada 2010 r. Od 20 lat mieszka w Puławch. Jeszcze w tym tygodniu na stronie www.jwip.pl ukażę się z nim bardzo ciekawa rozmowa.
O ile prezes p. Szpak wyrazi zgodę, to możemy jutro tutaj wstawić zapowiedź ciekawych artykułów, wczesniej nie publikowane w internecie, które z okazji Świąt Wielkanocnych już można przeczytać na ww. stronie.
Bohaterami tych artykułów są znane osoby z historii kulturystyki, które również odniosły sukces w pracy zawodowej, jak np. Pan Bednarski. Pozdrawiam

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |3 Kwi 2012|, o 07:38   

OK. wstawiaj ;)

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |3 Kwi 2012|, o 10:22   

Trzecie miejsce w Pucharze Ziemi Puckiej

1 kwietnia zająłem 3 miejsce w VIII Pucharze Ziemi Puckiej w kulturystyce w kategorii powyżej 90 kg. Podczas zawodów doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Pierwsza trójka miała identyczne noty wśród sędziów w każdej z trzech rund. Sędziowie punktowali nas po 7 punktów co daje łączną notę końcową 21. Z tego co wiem o ostatecznym wyniku w takim przypadku decyduje staż sędziowski. Nie ukrywam , że liczyłem na wyższą lokatę i po zawodach czułem pewien niedosyt. Po zobaczeniu protokołu sędziowskiego podbudowałem się i uśmiechnąłem sam do siebie bo jednak ktoś zauważył moja dobrą formę. Zdjęcia z zawodów dorzucę później więc ocenicie sami, a teraz dołączam protokół.
Oczywiście nie mam pretensji do sędziów ponieważ każdy ma prawo do własnej oceny, a ja wybrałem sobie świadomie do uprawiania sport niewymierny. Natomiast mojemu przyjacielowi Maćkowi Ropiakowi jeszcze raz gratuluje zwycięstwa!!!
kulturystyka mężczyzn powyżej 90 kg
Nr / Zawodnik / Klub / Miejscowość Urodz. / Waga / Miejsce / Wzrost / RD1 / RD2 / RD3 / Suma
1 46 Maciej ROPIAK KPSKiF Violetta Bydgoszcz 1984-07-10 107,3 7 14 7 21
2 43 Karol GĘBSKI Pom.Stow.Tren.Os. Gdynia 1983-07-10 101,9 7 14 7 21
3 44 Dominik HAŁAS Paco Lublin 1984-02-20 99,6 7 14 7 21
4 47 Piotr KOT Pom.Stow.Tren.Os. Gdynia 1978-06-17 96,9 10 20 10 30
5 45 Marek GRABARCZYK Sandow Legionowo 1978-12-09 97,4 15 30 15 45

Źródło: http://dominikhalas.pl/tr...ziemii-puckiej/

Odpowiedz do tematu