Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Wisła + wiosenne opady deszczu = powódź
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |25 Maj 2010|, o 19:14   

Bo to jest Polska...

25 tys. par butów nie trafi do powodzian. Są uziemione w magazynach celników

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |26 Maj 2010|, o 22:35   

Słyszałem, że Inspekcja Ruchu Drogowego karała kierowców za przeładowanie jak dowozili piasek na wały. Oczywiście w komentarzu winny był Tusk. A przecież wystarczy trochę oleju w głowie. Zaznaczam, że to metafora....

sasza 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |29 Maj 2010|, o 18:42   

A ja słyszałem, że więźniowie z Opola, pracowali przy powodzi i to bardzo sumiennie. Tylko w mediach jakoś cisza o tym. Cisza też o innych sprawach, na przykład o ekologach, no ale oni nie pomagali to jest pewne.....

Gość. 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |29 Maj 2010|, o 18:58   

Więźniowie pracowali, z opola chyba też, ja byłem jak byli więźniowie z lublina

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |30 Maj 2010|, o 08:21   

Gość. napisał/a:
Więźniowie pracowali, z opola chyba też, ja byłem jak byli więźniowie z lublina

Ja słyszałem o tym w mediach. W Zetce bodajże trafiłem na newsa, w którym tłumaczono jacy więźniowie biorą udział w tych pracach. Statystyki były pozytywne nikt nic nie zbroił a pomógł dużo.

losio96 
StaryWyga

Wysłany: |4 Cze 2010|, o 12:11   

W Popowie znowu pękł wał. Woda sie leje jak przy ostatniej powodzi... Ciekawe jak tam w Wilkowie .

Mały 
Częsty TuBywalec

Wysłany: |4 Cze 2010|, o 12:19   

http://www.dziennikwschod...07990997&Ref=PH wczoraj mijałem ich wracając z Wilkowa.
Myślę że nie będzie tak źle, chodziarz wały są bardzo namoknięte. A i jest zakaz wjazdu na drogę w kierunku Wilkowa objazd jest.

P.S.
W Wilkowie woda w niektórych miejscach sięgała powyżej okien, w Kościele woda stała na wysokości ok 2m :zdziwko: domy po zalewane i ten zapach .... masakra. :(

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |4 Cze 2010|, o 16:53   

Byłem wczoraj w Wilkowie - smród jak po dużej Wiśle. Nic ciekawego - wielka ludzka tragedia. Niektórzy już mają sucho, inni czekają w kolejce na wypompowanie wody z podwórka. Widok samochodów suszących się straszny... Praca przy wale na zmianę. I wojsko i straż. Usłyszałem, że jest ich tam 1,5 tysiąca. Z tego co zobaczyłem to jeśli woda będzie podobna jak ostatnio to Wilków znów będzie pod wodą. Ciekawie ma się sytuacja w miejscach gdzie np. jeden dom zalany jest do połowy I piętra a obok jest suchutko bo stał troszkę wyżej na małym wzniesieniu. Tragedia.
Poniżej kilka zdjęć.

Bez komentarza.

Ostatnio zmieniony przez Marceli Szpak |7 Cze 2010|, o 06:08, w całości zmieniany 1 raz  

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |6 Cze 2010|, o 21:21   

Nie potrafię się do tego odnieść. Może Wy to ogarniecie co mają w głowach na Jasnej Górze...

http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=5660

jedno ze zdjęć: http://www.jasnagora.com/...?ID=5660&idz=24

kwasior500 
Częsty TuBywalec

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 09:34   

Nic nie mają.

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 09:54   

Czytam i analizuje, żeby nie podejść z uprzedzeniem, ale nie mogę się dopatrzeć nic na obronę tego tekstu i zdjęć. O jakich smugach o. Stanisław Tomoń pisze? O tym pasku z lewego dolnego rogu do górnego prawego, widocznym na każdym zdjęciu? Czy o chmurach piętra wysokiego ?

Nie mam już więcej pytań... Ale przynajmniej mnie rozbawił ;)

A tak na poważnie to na pewno Ruscy z Amerykańcami się dogadali i chcą nas zniszczyć !! Ale my się nie damy. Ojciec Tadeusz na obroni! :rotfl:

losio96 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:45   

Druga fala powodziowa okazała się znacznie groźniejsza niż przypuszczano. Pomimo iż w nocy z niedzieli na poniedziałek Wisła w Annopolu w ciągu sześciu godzin spadła aż o 18 cm, przez cały poniedziałek poziom rzeki w tym miejscu nie drgnął ani o centymetr. A to oznacza, że nasiąknięte jak gąbka wały mogą nie wytrzymać naporu wody.

Zródło = kurierlubelski.pl

Słyszałem że ma nadjeść 3 fala. Na wsiach w okolicach Annopola woda jest większa niż przy 1 powodzi. To jest info potwierdzone. I podobno dzisiaj jeszcze przybrała Basonia , Popów i tych wsiach

Koścół w Świeciechowie jest zalany i to dużo... Czasami jestem w tym kościele to całe schody są zalane.. W PANORAMIE LUBELSKIEJ jest błąd w pisowni Świeciechów:)

Gość. 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |8 Cze 2010|, o 07:26   

wał jak narazie w Kępach jest cały czas ratowany ale woda opada troche i ogolnie nie jest najgorzej. To naprawdę cud ze te wały tyle wytrzymały. Wszystko zasługa PSP, OSP, wojsku i okolicznym mieszkańcom.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |8 Cze 2010|, o 11:36   

No a na Chodelce w nocy puścił wał... :(

sasza 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |18 Cze 2010|, o 23:11   

Odpowiedz do tematu