Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Będą zmiany personalne w parafiach
Autor Wiadomość
Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 17:12   Będą zmiany personalne w parafiach

Będą zmiany personalne w parafiach, abp Życiński apeluje o spokój

W parafiach Archidiecezji Lubelskiej szykują się kolejne zmiany personalne w parafiach. Abp Józef Życiński już teraz apeluje do wiernych aby zachować spokój i nie protestować przeciwko zmianom.

Kilku księży zmieni parafię, dotyczy to także proboszczów. Abp Józef Życiński zaapelował, aby przed ewentualną interwencją u pasterza diecezji ludzie najpierw porozmawiali z księdzem, o którego pozostawienie się starają.

– Nie mamy prawa zachowywać dla siebie kogoś, kto jest Chrystusowi potrzebny w innych parafiach. Tamci również mają prawo do tej posługi, która zdobyła naszą aprobatę – tłumaczy abp Józef Życiński.

Zmiany będą wprowadzone do 23 czerwca.

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Dziennika Wschodniego

Źródło: Dziennik Wschodni

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 17:14   

Wiemy już wszyscy, że w Poniatowej również będzie zmiana proboszcza. Ja uważam jednak, że szkoda naszego proboszcza Brzozowskiego. Mógłby zostać do końca.
Mnie interesuje bardzie to czy już jest znany w 100% następca ? Po P-wej krążą ploty, że będzie nim ks. Kawczyński. Ja jednak tego z ust proboszcza nie słyszałem. Wie ktoś już jak to będzie ?

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 18:10   

Marceli Szpak napisał/a:
Po P-wej krążą ploty, że będzie nim ks. Kawczyński.

Pudło!

Chociaż kto wie?

Zgodzę się z Marcelim, że żal jest ale mam nadzieję że kiedy będzie On na rezydenturze będziemy mieli przyjemność słuchania Jego kazań.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 19:00   

Tylko nie mówcie, że przyjdzie jakiś obcy ? W niektórych parafiach nieźle się działo po takich zmianach :)

OT: Wielki żal będzie również gdy zabraknie nam naszego organisty. Broń Boże nie skazuje go na szybką śmierć :D Po prostu bywam ostatnio w różnych kościołach w Lublinie i w Polsce na ślubach i czasem po prostu nie da się wytrzymać ze śmiechu lub zdziwienia :D

sasza 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 19:42   

Marceli Szpak napisał/a:
Wiemy już wszyscy, że w Poniatowej również będzie zmiana proboszcza. Ja uważam jednak, że szkoda naszego proboszcza Brzozowskiego. Mógłby zostać do końca.

Czasami pojawiam się na pasterce w Poniatowej i powiem tak: wnerwia mnie jak proboszcz odprawia msze w czapce i od czasu do czasu kładzie ją na ołtarzu! Nigdzie więcej nie widziałem takiego zachowania! No i jeszcze kiedyś przeszkadzało mu bawiące się dziecko przed ołtarzem......., Całe szczęście że nie wszyscy są tacy.
PS.
Nie wspomnę o telefonach mobilnych, pewnie nie raz sam zapomniał wyłaczyć, tylko miał szczęście że nikt nie dzwonił ;)

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:25   

sasza napisał/a:
No i jeszcze kiedyś przeszkadzało mu bawiące się dziecko przed ołtarzem......., Całe szczęście że nie wszyscy są tacy.

Mam nadzieję, że już Ci przeszło ;) Wszak Jezus powiedział:
"Przyprowadzajcie do mnie dzieci. Do nich należy królestwo niebieskie. One są dla mnie wytchnieniem".
...a za nim te słowa powtarzał Jan Paweł II.

Wiele rzeczy jest innych niżeli w Poniatowej. Czapka nie jest chyba aż takim dużym "wykroczeniem" :)
Zresztą czy to temat o wypominkach i żalach ? Taki znajdziesz tutaj.
Tutaj piszmy wyłącznie na temat "roszad" w naszym kościele.
Pozdrawiam

losio96 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:31   

Marceli Szpak napisał/a:
Po P-wej krążą ploty, że będzie nim ks. Kawczyński. Ja jednak tego z ust proboszcza nie słyszałem. Wie ktoś już jak to będzie ?

Mi się wydaje że to nie możliwe.Że ks.Kawczyński też ma odejść.Z tego powodu zbytnio się nie smucę.

czarizarth 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:35   

również mi trochę szkoda naszego proboszcza, dobry pasterz z niego lecz czasem lubi zajmować się nie tylko sprawami ekumenicznymi Kościoła, ale i innymi. Ale chociaż inwestycje, które przeprowadza są dobre, czasem może z przymrużeniem oka ale.. :) Chociaż osobiście bardzo go lubię i cenię jako księdza.

Marceli Szpak napisał/a:
Mnie interesuje bardzie to czy już jest znany w 100% następca ? Po P-wej krążą ploty, że będzie nim ks. Kawczyński. Ja jednak tego z ust proboszcza nie słyszałem. Wie ktoś już jak to będzie ?

z pewnego źródła słyszałem, że nawet jakaś petycja u Abp. się znalazła, że to właśnie ten ksiądz ma być następnym proboszczem..
Również słyszałem, że ktoś niby z Wąwolnicy albo z Kraczewic ma przyjść... wersji jest tyle ilu ludzi chce coś powiedzieć na ten temat. Może oficjalne komunikaty na stronie kurii się znajdą czy coś.

losio96 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:37   

czarizarth napisał/a:
Chociaż osobiście bardzo go lubię i cenię jako księdza.
Masz jakieś argumenty , na to że szanujesz go jako księdza ?

czarizarth 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:42   

Tak, kilka razy z nim rozmawiałem. To bardzo miły i życzliwy ksiądz. Drugi argument to, że jego kazania trafiają do ludzi, głosi je prostym językiem, który trafia do każdego i nie gada "Bóg wie ile".. Ale jego inicjatywy np. Witraże, czy malowanie też jest dobre.
Łosiu ale..
Marceli Szpak napisał/a:
Zresztą czy to temat o wypominkach i żalach ? Taki znajdziesz tutaj.
Tutaj piszmy wyłącznie na temat "roszad" w naszym kościele.
:)

Ostatnio zmieniony przez czarizarth |7 Cze 2010|, o 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

losio96 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:47   

Czari.. Ja tego nie napisalem co jest cytowane. Masz racje witraże i za to ? OK.
Wkońcu jest wolność slowa i poglądów.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 20:53   

losio96, a ja skwituję to krótko - znam Cię :) Młody jeszcze jesteś i jeszcze mało wiesz :) Nie obraź się tylko ;)

ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |7 Cze 2010|, o 21:15   

Spekulacji co nie miara, ja się w ten rynek transferowy nie będę mieszał. Już niedługo wszystko się wyjaśni.
Szkoda, że obecny proboszcz odchodzi, bo jest osobą charyzmatyczną i lubie jak to on mówi z ambony ;) Na pocieszenie pewne jest, że na 'emeryturze' zostanie w Poniatowej. Ciężko będzie się przyzwyczaić do nowego.

Czapki z głów i pokłony za to jak proboszcz dba o nasz kościół! Porządek, ciągłe remonty i upięknienia. Nie we wszystkich parafiach tak jest.

Mały 
Częsty TuBywalec

Wysłany: |8 Cze 2010|, o 14:27   

Z tego co mi wiadomo proboszczem nie może zostać ksiądz z okolicy parafii do której ma "przyjść".

sasza 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |23 Cze 2010|, o 21:06   

DECYZJE PERSONALNE – 23 CZERWCA 2010 r.

PROBOSZCZOWIE:

Ks. kan. Józef Brzozowski – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Poniatowej – przeniesiony w stan emerytalny
Ks. kan. Marian Goral – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Markuszowie – przeniesiony w stan emerytalny
Ks. kan. Jerzy Kowalczyk – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Leszkowicach – przeniesiony w stan emerytalny
Ks. kan. Jerzy Mitura – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie – przeniesiony w stan emerytalny
Ks. prałat Józef Siemczyk – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie – przeniesiony w stan emerytalny

Ks. dr Adam Bab – zwolniony z urzędu rektora Kościoła pw. Świętego Ducha w Kraśniku i mianowany proboszczem parafii w Końskowoli
Ks. mgr Tomasz Bielecki – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Grabówce na urząd proboszcza parafii w Osinach
Ks. mgr Mirosław Bończoszek – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii w Końskowoli i mianowany proboszczem parafii w Grabówce
Ks. kan. mgr Józef Brodaczewski – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach na urząd proboszcza parafii w Tomaszowicach
Ks. kan. mgr Adam Brzyski – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Wierzbicy na urząd proboszcza parafii w Łopienniku
Ks. kan. mgr Andrzej Domański – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Baranowie na urząd proboszcza parafii w Markuszowie
Ks. kan. dr Adam Galek – zwolniony z funkcji kapelana Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie i mianowany proboszczem parafii w Starej Wsi
Ks. prałat lic. Andrzej Głos – zwolniony z funkcji dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie
Ks. kan. dr Janusz Gzik – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie
Ks. kan. mgr Wojciech Jaroszyński – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Łopienniku na urząd proboszcza parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie
Ks. mgr Stefan Kloza – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Parafiance na urząd proboszcza parafii w Częstoborowicach
Ks. kan. dr Ireneusz Korzeniowski – mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie
Ks. mgr Mirosław Łysko – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie i mianowany proboszczem parafii w Leszkowicach
Ks. kan. lic. Józef Maciąg – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii archikatedralnej w Lublinie i mianowany rektorem Kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie oraz kierownikiem duszpasterstw specjalistycznych w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej
Ks. mgr Dariusz Maciejewski – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie i mianowany proboszczem parafii w Żukowie
Ks. kan. mgr Krzysztof Marzycki – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Rogóźnie na urząd proboszcza parafii w Kraczewicach
Ks. kan. mgr Andrzej Mizura – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Osinach na urząd proboszcza parafii w Baranowie
Ks. kan. mgr Wiesław Pecyna – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Częstoborowicach i mianowany administratorem parafii w Kurowie
Ks. kan. dr Piotr Petryk – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Tomaszowicach na urząd proboszcza parafii w Poniatowej
Ks. kan. mgr Marian Plichowiec – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Kraczewicach na urząd proboszcza parafii w Parafiance
Ks. kan. mgr Robert Raczyński – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie na urząd proboszcza parafii w Wierzbicy
Ks. kan. mgr Andrzej Sternik – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Dąbrowicy na urząd proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach
Ks. kan. mgr Stanisław Szatkowski – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Starej Wsi na urząd proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lublinie
Ks. mgr Mirosław Sypuła – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii pw. Św. Wojciecha BM w Lublinie i mianowany proboszczem parafii w Borowicy
Ks. kan. mgr Waldemar Taracha – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie na urząd proboszcza parafii w Rogóźnie
Ks. dr Grzegorz Trąbka – zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie i mianowany proboszczem parafii pw. bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w Lublinie
Ks. kan. mgr Piotr Trela – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Końskowoli na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach
Ks. mgr lic. Jerzy Węzka – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Żukowie i mianowany na urząd rektora Kościoła pw. Świętego Ducha w Kraśniku

NEOPREZBITERZY:

Ks. mgr Jakub Albiniak – mianowany wikariuszem parafii w Dzierzkowicach
Ks. mgr Karol Bernatek – mianowany wikariuszem parafii w Kamieniu Lubelskim
Ks. mgr Łukasz Kachnowicz – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach
Ks. mgr Kamil Kajdaszuk – mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach
Ks. mgr Marcin Kubiak – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej
Ks. mgr Emil Mazur – mianowany wikariuszem parafii w Piaskach
Ks. mgr Łukasz Sidor – mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Lublinie
Ks. mgr Marcin Socha – mianowany wikariuszem parafii w Kaniem
Ks. mgr Piotr Szymanek – mianowany wikariuszem parafii w Puchaczowie
Ks. mgr Łukasz Tkaczyk – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Chełmie
Ks. mgr Błażej Woszczek – mianowany wikariuszem parafii w Niedrzwicy Kościelnej

WIKARIUSZE:

Ks. lic. Grzegorz Boguta – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Rudzie Hucie na urząd wikariusza parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie
Ks. mgr Łukasz Boguta – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Kaniem na urząd wikariusza parafii w Świerżach
Ks. Jarosław Chwiejczak – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Kraczewicach na urząd wikariusza parafii w Kiełczewicach
Ks. lic. Jerzy Cieślicki – mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie (Felin)
Ks. mgr Jerzy Czępiński – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie na urząd wikariusza parafii w Garbowie
Ks. mgr Ryszard Dębowski – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Garbowie na urząd wikariusza parafii w Markuszowie
Ks. mgr Eugeniusz Dobosz – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Kamieniu Lubelskim na urząd wikariusza parafii pw. św. Józefa w Puławach
Ks. mgr Paweł Dumała – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Lubartowie na urząd wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie
Ks. mgr Zbigniew Gasperski – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej na urząd wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach
Ks. lic. Waldemar Głusiec – mianowany wikariuszem parafii archikatedralnej w Lublinie
Ks. mgr Andrzej Jachimek – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej (Felin) w Lublinie na urząd wikariusza parafii w Siedliszczu
Ks. lic. Piotr Jasiński – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie na urząd wikariusza parafii w Kraczewicach
Ks. mgr Tomasz Kałdonek – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Niedrzwicy Kościelnej na urząd wikariusza parafii w Milejowie
Ks. mgr Emil Kancir – przeniesiony z urzędu wikariusza w Piaskach na urząd wikariusza parafii pw. bł. Jerzego Popiełuszki w Lublinie
Ks. lic. Franciszek Kliza – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach na urząd wikariusza parafii w Częstoborowicach
Ks. mgr Wojciech Komosa – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Milejowie na urząd wikariusza parafii pw. św. Anny w Lubartowie
Ks. mgr Paweł Kotowski – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Dysie na urząd wikariusza parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie
Ks. mgr Andrzej Koziej – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Olchowcu k. Chełma na urząd wikariusza parafii w Rudzie Hucie
Ks. mgr Tomasz Mital – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Rejowcu Osadzie na urząd wikariusza parafii w Piotrawinie
Ks. mgr Mariusz Myszak – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Karczmiskach na urząd wikariusza parafii pw. św. Wojciecha BM w Lublinie
Ks. mgr Andrzej Narojczyk – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie na urząd wikariusza parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie
Ks. mgr Piotr Niedziela – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Piotrawinie na urząd wikariusza parafii w Dysie
Ks. mgr Mariusz Olszka – z dniem 15 sierpnia br. mianowany wikariuszem parafii w Karczmiskach
Ks. mgr Andrzej Sereda – zwolniony z funkcji kapelana Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz z funkcji duszpasterza akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie
Ks. mgr Stanisław Szozda – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku na urząd wikariusza parafii pw. św. Barbary w Łęcznej
Ks. mgr Mariusz Szymaniak – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach na urząd wikariusza parafii w Końskowoli
Ks. mgr Łukasz Waś – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie na urząd wikariusza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Ks. mgr Paweł Wierzchoń – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Siedliszczu na urząd wikariusza parafii w Rejowcu Osadzie
Ks. mgr Andrzej Winiarski – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii w Częstoborowicach na urząd wikariusza parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie
Ks. mgr Mariusz Wiracki – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach na urząd wikariusza parafii w Wilkołazie
Ks. mgr Piotr Wojtysiak – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Chełmie na urząd wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie
Ks. mgr Michał Zybała – przeniesiony z urzędu wikariusza parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Lublinie na urząd wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach

INNE DECYZJE:

Ks. mgr Paweł Bartoszewski – zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie i mianowany prefektem w I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie
Ks. mgr Zbigniew Bogusz – zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii w Dzierzkowicach i skierowany do parafii w Łopienniku na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. lic. Grzegorz Bzdyrak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie i skierowany do parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. mgr Ryszard Ciostek – skierowany do parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. mgr Sebastian Dec – zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie i skierowany na studia z zakresu teologii pastoralnej do Rzymu
Ks. mgr Arkadiusz Kęcik – zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii w Kiełczewicach i skierowany do parafii w Sernikach na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. kan. lic. Wiesław Kosicki – mianowany dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Ks. mgr Tomasz Kościk – mianowany II' koordynatorem duszpasterstwa młodzieży w okręgu Chełm
Ks. mgr Jacek Lewicki – mianowany kapelanem Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Chełmie i I' koordynatorem duszpasterstwa młodzieży w okręgu Chełm
Ks. dr Marek Pytko – mianowany duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie
Ks. lic. Wojciech Rebeta – mianowany referentem w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej i skierowany do parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. lic. Adam Raczkowski – mianowany wicedyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej
Ks. dr Waldemar Sądecki – zwolniony z funkcji członka Archidiecezjalnej Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego
Ks. mgr Kazimierz Smyl – przyjęto rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Borowicy – mianowany duszpasterzem kościoła filialnego w Strzeszkowicach
Ks. mgr Dariusz Stankiewicz – zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. św. Barbary w Łęcznej i skierowany do parafii w Żyrzynie na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. kan. mgr Andrzej Sternik – zwolniony z funkcji członka Archidiecezjalnej Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego
Ks. mgr Marek Szołdra – mianowany kapelanem Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie
Ks. dr Mariusz Śniadkowski – skierowany na zamieszkanie w charakterze rezydenta do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (cywilno–wojskowa) w Lublinie.
Ks. mgr Józef Trąbka – skierowany do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Ks. mgr Marek Wajszczuk – skierowany do parafii pw. MB Różańcowej w Puławach na zamieszkanie w charakterze rezydenta.
Źródło http://www.dziennikwschod...EWS01/592399846
Ks. mgr Michał Zybała – mianowany koordynatorem duszpasterstwa młodzieży w okręgu Puławy.
Ostatnio zmieniony przez sasza |23 Cze 2010|, o 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu