Witamy na Forum e-Poniatowa.pl !!!

Forum e-Poniatowa.pl to miejsce spotkań mieszkańców Poniatowej i okolic. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji z naszego miasta. Zastanawiałeś się ile jest ulic czy bloków w Poniatowej? Czy wiedziałeś, że pierwszy stadion Stali Poniatowa znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej i Kraczewickiej? Te i inne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
Aby w pełni korzystać z forum zarejestruj się już teraz i dołącz do grona forumowiczów e-Poniatowa.pl !!!

Ogłoszenie 
W związku z coraz częstszymi zarzutami i oskarżeniami skierowanymi w nasza stronę odnośnie komentarzy
zamieszczanych na forum informujemy, że
nie ponosimy odpowiedzialności za treść wpisów zamieszczanych przez użytkowników forum.
Wszyscy użytkownicy są poinformowani o konsekwencjach związanych z zamieszczaniem łamiących regulamin wpisów.
Informujemy również, że istnieje możliwość zgłaszania administracji forum wpisów naruszających regulamin.

>>ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM <<

Poprzedni temat «» Następny temat
Będą zmiany personalne w parafiach
Autor Wiadomość
ElCupra 
StaryWyga

Wysłany: |23 Cze 2010|, o 22:09   

sasza napisał/a:
Ks. kan. dr Piotr Petryk – przeniesiony z urzędu proboszcza parafii w Tomaszowicach na urząd proboszcza parafii w Poniatowej

I wszystko jasne ;)

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |23 Cze 2010|, o 22:16   

No no ciekawe jak to teraz będzie :)

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 10:21   

A co ma być? Taka kolej rzeczy. Mam nadzieję, że nie będą dewoty robiły z tego powodu jakichś szopek. Bo to już by była żenada totalna.

Moim zdaniem na naszego proboszcza już był i tak czas. Za dużo mówił i myślał o pieniądzach a za mało o parafianach.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 14:18   

Zrobił więcej niż nie jeden proboszcz, który gadał o pieniądzach a za mało o parafianach.
W niektórych parafiach na złotej tarczy by go nosili patrząc na to jakich oni mają "proboszczy".
A odszedł na własne życzenie i przeszedł w stan emerytalny.
Trochę szacunku dla człowieka.

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 16:07   

Przestań mówić ludziom w jaki sposób mają się wypowiadać.
Swoją opinię zbudowałem na podstawie tego w jaki sposób zostałem potraktowany kiedy brałem ślub i mam do niej prawo. Nigdy nie zapomnę jak byłem liczony przez proboszcza. Brakowało tylko cennika i kasy fiskalnej. To samo jest kiedy zbierają na tacę i chodzą po kolędzie.

A tak na marginesie możesz mi wymienić te rzeczy, które zrobił proboszcz?

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 17:21   

Cytat:

Popatrz na kościół teraz i na zdjęcia tego co było gdy obejmował swoje stanowisko. Chyba więcej nie trzeba pisać.

ostra.riposta
Częsty TuBywalec

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 18:52   

tak tak szczególnie zapamiętałem kilka słów przed kolędą

2008 - "co łaska, ale nie mniej jak 30 zł"

2009 - "co łaska, ale nie mniej jak 50 zł żeby budowa witraża mogła trwać"

dziękuje nie mam pytań ;-)

dobrze, że przyjdzie nowy proboszcz, mam nadzieje, że zajmie się przede wszystkim duchem a nie ciałem ;-)

co to pozostałych księży to podobno wszyscy mają odejść (oczywiście proboszcz pozostaje rezydentem)

czarizarth 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 19:40   

ostra.riposta napisał/a:
co to pozostałych księży to podobno wszyscy mają odejść

w nominacjach nikogo nie było z wikariuszy. więc.. ?

jeśli kościół tak potrzebuje pieniędzy wierzących, to u nas w Poniatowej powinien być chyba opodatkowany.. Wtedy zmiany samochodów by nie były co rok : )

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |24 Cze 2010|, o 20:58   

Marceli Szpak napisał/a:
Zrobił więcej niż nie jeden proboszcz, który gadał o pieniądzach a za mało o parafianach.
W niektórych parafiach na złotej tarczy by go nosili patrząc na to jakich oni mają "proboszczy".
A odszedł na własne życzenie i przeszedł w stan emerytalny.
Trochę szacunku dla człowieka.

Popieram Twoją opinie Marceli

ostra.riposta napisał/a:
tak tak szczególnie zapamiętałem kilka słów przed kolędą

2008 - "co łaska, ale nie mniej jak 30 zł"

2009 - "co łaska, ale nie mniej jak 50 zł żeby budowa witraża mogła trwać"

dziękuje nie mam pytań ;-)

Jak na rok to nie jest duża składka. Kościół musi funkcjonować a to kosztuje. Każdy kto uważa się za członka wspólnoty powinien o tą wspólnotę dbać także materialnie.
Jeśli chodzi o kwoty... to 30 50 zł nie są kwotami wielkimi i proszę nie podnosić krzyku w rodzaju zależy dla kogo. Tyle ostatnio czytałem na forum postów, że w P-wej nie ma porządnych knajp, rozumiem że większość z nas z takich instytucji korzysta. Sami więc wiecie że za 50 zł to można pizzę zjeść z osobą towarzyszącą. Nie chcę dalej rozwijać tego tematu bo mieszam różne wartości a to sprowadza się do "rzucania pereł między ......"

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 09:27   

Marceli Szpak napisał/a:
Cytat:

Popatrz na kościół teraz i na zdjęcia tego co było gdy obejmował swoje stanowisko. Chyba więcej nie trzeba pisać.

To samo można powiedzieć o całym mieście. Nie przekonałeś mnie takim ogólnikiem.

PAWEŁ napisał/a:

Popieram Twoją opinie Marceli

Jak na rok to nie jest duża składka. Kościół musi funkcjonować a to kosztuje. Każdy kto uważa się za członka wspólnoty powinien o tą wspólnotę dbać także materialnie.

Chyba nigdy nic nie załatwiałeś w Kościele i nie wiesz ile kasy idzie do nich za pogrzeby, śluby, msze intencyjne, cotygodniowe sprzątanie kościoła i wszelkie inne ceremonie.
I jeżeli chodzi o funkcjonowanie to kościół dostaje kase od państwa (link) Nie wspominając o ulgach podatkowych i innych jakie kościoły mają. Więc myślę, że z utrzymaniem problemu nie mają ;) Więc nie opowiadaj bzdur tylko się trochę zainteresuj tematem.

Miałem okazję poznać kilku wspaniałych duszpasterzy i niestety naszego proboszcza w tym gronie nie ma.

Marceli Szpak 
StaryWyga

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 14:20   

Nikt Cię nie będzie przekonywał. To jest Twoje zdanie i masz do niego prawo.
Biorą dużo ? Wielu ludzi i instytucji bierze za dużo - chyba kapłanom się dostaje najbardziej ? Ciekawe czego...
Ciekawy jest natomiast fakt, że to właśnie do kapłanów przylgnęła ta łatka. Inni mogą się tylko cieszyć.
Z tą kasą to już się przejadło. Kasa na opony zimowe i takie tam...
Na całe szczęście jesteś w mniejszości tych, których "całokształt" naszego proboszcza szczypie w oczy. Mylę się ? Gdybym się mylił już dawno by go parafianie wywalili jak to miało miejsce w innych parafiach, gdzie nie dość że proboszcz brał od parafian dużo kasy to jeszcze nic nie robił dla kościoła. Tutaj są niezaprzeczalne efekty jego działalności i mnie też nikt nie przekona, że jest inaczej.

Też znam kilku porządnych (jeśli tak to można nazwać) duszpasterzy (nie ich za wielu) i nasz proboszcz się do nich zalicza.

Pozdrawiam

Gość. 
ZaciętyPisarz

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 14:29   

księża w poniatowej jak i np. w kracze (na szczęście juz odchodzi) i w inyych parafiach to złodziejstwo i tyle. To jest moje zdanie którego wydaje mi sie ze nie zmienie nigdy.

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 15:07   

Marceli Szpak napisał/a:

Biorą dużo ? Wielu ludzi i instytucji bierze za dużo - chyba kapłanom się dostaje najbardziej ? Ciekawe czego...

Może dlatego, że kapłani robią to co robią z powołania a instytucje i ludzie w nich pracujący dla kasy? ;)

Proboszcz był jaki był. Na pewno są gorsi ale na pewno nie był też taki wspaniały jak mówicie. Oby ten który będzie nie był gorszy. Tyle w temacie.

PAWEŁ 
StaryWyga

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 15:09   

RedGiant napisał/a:
Chyba nigdy nic nie załatwiałeś w Kościele i nie wiesz ile kasy idzie do nich za pogrzeby, śluby, msze intencyjne, cotygodniowe sprzątanie kościoła i wszelkie inne ceremonie.
I jeżeli chodzi o funkcjonowanie to kościół dostaje kase od państwa (link) Nie wspominając o ulgach podatkowych i innych jakie kościoły mają. Więc myślę, że z utrzymaniem problemu nie mają ;) Więc nie opowiadaj bzdur tylko się trochę zainteresuj tematem.

Dotknęła mnie uwaga o opowiadaniu bzdur. Opieram się, podobnie ja i Ty na własnych doświadczeniach, których także posiadam, myślę, że wystarczająco dużo, żeby wypowiadać opinie. Swoje wypowiedzi staram się konstruować w taki sposób aby nie były obraźliwe dla moich oponentów ani dla osób trzecich. Forum na, na którym dyskutujemy cechowało się dużą kulturą wypowiedzi i nie wprowadzajmy nowych trendów tam gdzie nie są potrzebne.
Co do zainteresowania się tzw tematem to nie mam zamiaru zaglądać obcym ludziom w jaki sposób układają im się relacje z księżmi. Nie twierdzę, że wszyscy są idealni ale ... "jeśli ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień".

Gość. napisał/a:
księża w Poniatowej jak i np. w kracze (na szczęście już odchodzi) i w innych parafiach to złodziejstwo i tyle. To jest moje zdanie którego wydaje mi się ze nie zmienię nigdy.

Te słowa w kontekście rozmowy o naszym proboszczu są niegodne i budzą moje oburzenie. Pamiętajmy, że słowa pisane w postach łatwo przychodzą, gdyby wiązała się z nimi odpowiedzialność może wtedy ich autorzy zastanowili się nad nimi głębiej.

Życzę głębszej refleksji
A jeszcze jedno, pamiętając o tym że wiadomo jakie zwierze nie zmienia poglądów to dajmy sobie szanse na przyszłość. Z wiekiem horyzonty się rozszerzają.

RedGiant 
StaryWyga

Wysłany: |25 Cze 2010|, o 15:49   

O rany, znowu poczułem się jak w szkole :rotfl:

Bzdurą nazywam to, że twierdzisz, że 30 czy 50 pln to nie jest duża składka bo jest raz na rok. A ja pokazałem, że to nie jest jedyna składka i na rok robi się dużo więcej.

A co do wieku to bardzo jestem ciekaw ile masz lat, że masz takie "szerokie" horyzonty.

Odpowiedz do tematu